Відмінний результат, але є проблема — експерт про першу вакцину проти COVID-19

Епідеміолог розповів про ситуацію з вакцинами проти коронавірусу

Відмінний результат, але є проблема — експерт про першу вакцину проти COVID-19

Вже кілька компаній заявили про те, що їхні вакцини проти коронавірусу COVID-19 майже готові. Чи скоро варто розраховувати на появу вакцини в Україні, розповів міжнародний експерт у сфері охорони здоров'я та епідеміології Михайло Фаворов в ефірі каналу "Україна 24".

"Ситуація з вакцинами — дуже складна. Те, що ви бачите в ЗМІ, це верхівка айсберга. Розгляньмо перше повідомлення, яке було отримано цього тижня. Що було показано — що вакцина може захищати. До цього було показано, що вакцини можна напрацьовувати, що вони викликають появу антитіл, і навіть було показано, що вони нейтралізують вірус. Все одно прямим доказом є тільки третя фаза випробування, яка поки що не завершена ніде", — сказав він.

Читайте також: Степанов сказав, коли Україна отримає вакцину від коронавірусу

Популярні відео

Однак, за словами експерта, з новою вакциною є серйозні проблеми, пов'язані з умовами зберігання.

"Те, що Pfizer оголосив про 90%-й захист, — це дуже добрий результат, який говорить про те, що вакцину потрібно отримати. Але проблема в тому, що вакцина Pfizer зроблена з великими обмеженнями. Для її використання потрібно все — від зберігання до кінцевого споживача — тримати при -70 (градусів — ред.)

Скільки у нас холодильників, щоб зберігати її в такій температурі? У нас є куди її привезти, є як доставити? Вакцина — це величезний захід, що вирізняється не тільки самою вакциною. Вакцина працює, але ми закупимо холодильники для кожної поліклініки? Тому нам потрібна більш стабільна вакцина, яка дозволить проводити вакцинацію в реальних умовах", — сказав він.

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, коли людям не доведеться більше стояти в чергах, щоб пройти тест на коронавірус.

Джерело Україна 24 Теги