В Асоціації міст України придумали, чим замінити карантин вихідного дня

Зокрема, асоціація пропонує відстежувати пересування тих, у кого ПЛР-тест виявився позитивним

В Асоціації міст України придумали, чим замінити карантин вихідного дня

Виконавчий директор Асоціації міст України Олег Слобожан в ефірі каналу "Україна 24" запропонував три методи боротьби з пандемією коронавірусу замість карантину вихідного дня.

За словами Слобожана, правління асоціації підготувало спеціальне звернення.

"Перший пункт: замість карантину вихідного дня ввести дієвий механізм самоізоляції осіб, які є носіями коронавірусу. Через мобільні додатки відстежувати тих, у кого є позитивні результати ПЛР-тестів, щоб вони не контактували з іншими людьми", - сказав Слобожан.

Читайте також: Як у Леніна: політолог знайшов незвичайне порівняння для карантину в Україні

Популярні відео

Також він зазначив, що місцевій владі необхідно терміново виділити кошти.

"Другий пункт: коштів з держбюджету муніципалітети не отримали, і всі доплати медикам, закупівля ШВЛ, кисневих балонів тощо - здійснювалися за рахунок місцевих бюджетів. Є потреба в терміновому виділенні цих коштів, і в першу чергу це стосується кисню і кисневих концентраторів", - сказав виконавчий директор.

Читайте також: "Закликаємо бути відповідальними": в церкві розповіли, як дотримуються карантину

Третім пунктом Слобожан назвав тотальну вакцинацію від наявних хвороб.

"Третій пункт: необхідно терміново почати вакцинацію від сезонних хвороб. Органи місцевого самоврядування, наприклад, Житомир, вже самі виділили на це кошти, але не можуть отримати узгодження МОЗ на отримання цієї вакцини", - сказав Слобожан.

Раніше в ефірі каналу "Україна 24" інфекціоністка Євгенія Менжуліна розповіла, що населення навряд чи буде дотримуватися жорстких карантинних заходів, зважаючи на те, що багато хто позбувся роботи під час карантину минулої весни.

Джерело Україна 24 Теги