"Бізнес проти локдауну": у Кабміні прокоментували посилення карантину

В уряді підготують відповідне роз'яснення, на кого поширюється карантин

"Бізнес проти локдауну": у Кабміні прокоментували посилення карантину

Керівник секретаріату Ради підприємців при Кабінеті міністрів Андрій Забловський в ефірі телеканалу "Україна 24" прокоментував запровадження в Україні карантину вихідного дня. За його словами, "бізнес проти будь-якого локдауну".

"Я думаю, вже завтра має з'явитись на офіційному порталі Кабміну України документ, який можна буде офіційно коментувати. Паралельно Міністерство економічного розвитку підготує відповідне роз'яснення, на кого поширюється карантин вихідного дня, на кого не поширюється, і інші компенсаторні механізми, про які говорили в уряді, яким чином послабити болісне запровадження карантину і який там дедлайн. Я бачив дату до 30 листопада. Все це має бути чітко зафіксовано", - зазначив експерт.

Читайте також: Посилення карантину в Україні: названо серйозну проблему

Популярні відео

За його словами, ключова проблема подібних рішень уряду – довіра.

"Традиційно багато країн боролися з коронавірусом технологіями й страхом. Страху вже нема за результатами першої хвилі. Технології ми не зможемо проконтролювати - ми не Сінгапур і не Китай. Залишався фактор довіри в комунікації бізнесу, влади і суспільства, коли треба комунікувати, пояснювати. Ресторатори сьогодні вийшли на протести – треба було з ними раніше зустрічатись, проговорювати, пояснювати, слухати. Відсутність довіри – це ключова проблема", - вважає Забловський.

Читайте також: Ми врятували тисячі життів – Шмигаль про карантин в Україні

На запитання, хто контролюватиме дотримання локдауну, він відповів:

"Традиційно я думаю, що це буде Держспоживслужба, також залишається Нацполіція і органи, які займаються дотриманням інших вимог".

Як відомо, Кабмін скасував адаптивний карантин в Україні і оголосив загальний карантин з локдауном вихідного дня. Обмеження запровадили до 30 листопада.

Раніше міністр культури України Олександр Ткаченко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що карантин вихідного дня позбавить заклади культури серйозних доходів і залишить без роботи сотні тисяч людей.

Джерело Україна 24 Теги