Обговорювати нічого — експерт розповів, як Україна може вийти з Мінських домовленостей

Військовий експерт розповів, чому Мінські домовленості неможливо виконати

Обговорювати нічого — експерт розповів, як Україна може вийти з Мінських домовленостей

Росія не збирається брати до уваги запропонований Україною єдиний план миру на Донбасі. Про це заявив військовий експерт Дмитро Снєгирьов в ефірі каналу "Україна 24".

"Зустріч у "нормандському форматі" можлива. Але план, запропонований Україною, Росія торпедувала. Буквально наступного дня Пєсков (прессекретар Кремля — ​​ред.) заявив про те, що запропонований план є фактично порушенням Мінських домовленостей.

Є можливість зміни модальності переговорів, тобто пошуку не тільки покрокових шляхів виконання Мінських домовленостей, а й головне - зміни майданчика для переговорів. Зараз Кравчук (експрезидент і глава української делегації в ТКГ — ред.) заявив, що в разі невиконання Росією запропонованого плану Україна розгляне можливість виходу з Мінських домовленостей", — сказав він.

Читайте також: Україні потрібні гарантії від США — ексміністр про план щодо Донбасу

За словами Снєгирьова, необхідно визнати неможливість виконання Мінських домовленостей.

"Це і є основним досягненням української сторони. Фактично зараз прозвучала більш-менш чітка позиція щодо Мінських домовленостей як мертвонароджених. Ми обговорюємо модальність виконання Мінських домовленостей, прекрасно розуміючи, що виконати їх неможливо. Переговори відбуваються заради переговорів. Що стосується Росії, вона чітко заявила ще на Валдайському форумі в особі президента Путіна, що не віддасть Україні контроль над проблемною ділянкою російсько-українського кордону. Все, фактично крапка. Далі обговорювати нічого", — сказав він.

Популярні відео

Експерт пояснив, з якими аргументами Україна може вийти з Мінських угод.

"Відповідно до міжнародних домовленостей і Женевської й Гаазької конвенції, будь-який міжнародний договір, укладений під примусом, не є обов'язковим до виконання. По-перше, Мінські домовленості — не міжнародний договір, він не ратифікований українським парламентом. По-друге, Мінські домовленості були складені на момент проведення Дебальцевської операції, тобто безпосереднього військового втручання Росії. А це і є зовнішній примус", — сказав він.

Читайте також: Є тільки один спосіб — Арестович про виведення російських військ з Донбасу

Нагадаємо, глава делегації України в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що Україна підготувала "План спільних кроків" для Тристоронньої контактної групи, що містить пропозицію про повне припинення конфлікту і демілітаризацію ОРДЛО, щоб створити умови для проведення там місцевих виборів 31 березня 2021 року.

Джерело Україна 24 Теги