Мирний план щодо Донбасу — Кулеба розповів, чого чекають від Росії

Глава МЗС розповів, як проходитиме обговорення української ініціативи в ТКГ

Мирний план щодо Донбасу — Кулеба розповів, чого чекають від Росії

Єдиний план миру для Донбасу може викликати суперечки між сторонами, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в коментарі каналу "Україна 24". Він зазначив, що буде зіткнення різних ідей і пропозицій, а завдання ОБСЄ — звести в єдине ціле ідеї України та бачення Росії.

"Цей план дій справді спрямований на врегулювання конфлікту і деокупацію нашої території. Російська Федерація хоче максимально тягнути цей процес і отримати свої бонуси в цьому. Тому я можу передбачити, що вони матимуть безліч питань до цього плану дій", — сказав він.

Читайте також: Ми йдемо трьома шляхами — Арестович про план України щодо Донбасу

Популярні відео

Кулеба зазначив, що українська позиція в Тристоронній контактній групі стала активнішою.

"З обранням президента Зеленського Україна змінила стратегію поведінки в Тристоронній контактній групі й стала проактивною, почала висувати нові ініціативи та задавати темп дискусій. Не відбиватися, а задавати темп, тиснути. План дій — це черговий елемент цієї політики, тобто нова ініціатива, нові пропозиції. Нам вигідніше, щоб вони обговорювали наші пропозиції, а не нав'язували нам свої", — сказав він.

Раніше військовий експерт Олег Старіков назвав мінуси українського плану щодо Донбасу.

Нагадаємо, голова делегації України в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що Україна підготувала "План спільних кроків" для Тристоронньої контактної групи, що містить пропозицію про повне припинення конфлікту і демілітаризацію ОРДЛО, щоб створити умови для проведення там місцевих виборів 31 березня 2021 року.

Джерело Україна 24 Теги