Діагностика коронавірусу: лікарка назвала серйозну помилку українців

Часто пацієнти завдають здоров'ю додаткової шкоди

Діагностика коронавірусу: лікарка назвала серйозну помилку українців

Українці, хворі на коронавірус COVID-19, часто зловживають комп'ютерною томографією, завдаючи при цьому додаткової шкоди здоров'ю.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла лікарка-інфекціоністка Євгенія Менжуліна. Лікарка зазначила, що комп'ютерна томографія необов'язкова для всіх.

"Варто не забувати, що комп'ютерна томографія - це не льодяників поїсти, це серйозна доза опромінення. Робити її просто так кожні два дні - це зловживання. КТ потрібно робити виключно за призначенням лікаря, але у нас же ніхто цього не чекає. У нас що призначить Google, то пацієнти і роблять. Велика черга на КТ викликана панікою зокрема. Це не лікувальна процедура, а діагностика за потребою", - пояснила вона.

Читайте також: "Буде величезна смертність": лікар шокував заявою про лікування коронавірусу

Популярні відео

Крім того, за словами Менжуліної, кожен пацієнт вважає за необхідне придбати додому кисневий концентратор.

"У мене питання - що ви з ним робитимете? У багатьох він просто стоїть як незатребуваний. Неправильне використання небезпечне навіть з протипожежної точки зору, і може спричинити за собою жертви. У нас прийнято, не розбираючись ні в чому, брати найскладніший апарат, концентратор з великим літражем. Я знаю забезпечених людей, які собі додому закупили апарати ШВЛ. Хто на них працюватиме?" - зазначила інфекціоністка.

Читайте також: Епідемія коронавірусу: лікар заявив, що Україна наблизилась до небезпечного моменту

Нагадаємо, лікар-імунолог Андрій Волянський в ефірі телеканалу "Україна 24" також спростував міф про лікування коронавірусу COVID-19.

Джерело Україна 24 Теги