У Росії розповіли, як змусити Кремль звільнити полонених українців

Юрист навів як приклад звільнення моряків, захоплених у полон в Азовському морі

У Росії розповіли, як змусити Кремль звільнити полонених українців

Україна на переговорах з Росією щодо обміну полоненими повинна використовувати комплексний підхід - дипломатичний і юридичний.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" російський адвокат Микола Полозов.

Читайте також: Переговори з Росією можливі за однієї умови – експерт про обмін полоненими

Полозов навів як приклад звільнення Росією українських моряків, захоплених у полон в Азовському морі:

"У справі військових моряків велася юридична робота і всередині Росії, й за межами, в міжнародних інстанціях... Росія була поставлена ​​в такі умови, за яких не відпустити моряків було б занадто важко, і могли бути великі політичні втрати".

Популярні відео

Як пояснив адвокат, попередні звільнення громадян України - Ахтема Чийгоза, Надії Савченко та інших людей - були обумовлені перш за все дипломатичним і юридичним тиском ззовні.

"За підтримки партнерів і союзників України відбувалися переговори, впроваджувався м'який тиск на російську владу. У такий спосіб вдавалося за рахунок якихось переговорних комбінацій домагатися звільнення людей. Іншого рецепту, на жаль, немає. Кремль віддає людей тільки тоді, коли їх утримувати стає менш вигідно, ніж віддати. У чому полягає вигода - це щоразу абсолютно виняткова історія", - зазначив він.

Читайте також: Обмін полоненими: ексголова СБУ розповів, як Росія переграла Україну

Нагадаємо, російський адвокат Микола Полозов в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав помилку України на переговорах щодо обміну полоненими.

Джерело Україна 24 Теги