Нові штрафи за порушення карантину: в Раді назвали мінус

Ідея викликала зауваження в антикорупційному комітеті Ради

Нові штрафи за порушення карантину: в Раді назвали мінус

Законопроєкт про штрафи для власників бізнесу за відсутність медичних масок у відвідувачів містить в собі великі корупційні ризики.

Про це розповіла в ефірі телеканалу "Україна 24" народна депутатка з фракції "Слуга народу" Ольга Мошенець, коментуючи відповідну ініціативу, яку Верховна Рада підтримала в першому читанні.

За її словами, антикорупційний комітет Ради надав документу свій висновок із зауваженнями, які стосуються пункту стосовно "невжиття заходів" власниками бізнесу щодо запобігання порушенню карантину.

"Будь-який контролюючий орган може на власний розсуд визначити будь-які заходи такими, які підприємець чи юридична особа не вжили, щоб уникнути ситуації. Коли людина, наприклад, перебуває на території магазину або будь-якого бізнес-центру без маски або з опущеною маскою… це створює певні можливості для того, щоб оштрафувати бізнес. Такий ризик є корупційним, тому що корупція в цьому напрямку може посилюватись", - пояснила депутатка.

Читайте також: "Буде величезна смертність": лікар шокував заявою про лікування коронавірусу

Популярні відео

Мошенець висловила сподівання, що до другого читання законопроєкт усуне цей ризик.

"Буде дуже чітко вказано, що таке саме "невжитя заходів". Наприклад, якщо це бізнес-центр, охоронці мають підійти до людини, яка зайшла в масці, а потім протягом певного часу знаходиться без маски, і попередити... Те саме стосується перебування в магазині або проїзду в маршрутках", - сказала вона.

Читайте також: "Ризик величезний": лікар пояснив, коли маска не врятує від коронавірусу

Нагадаємо, що Верховна Рада 3 листопада підтримала в першому читанні законопроєкт про штрафи для власників бізнесу за відсутність масок у відвідувачів. Згідно з документом, для юридичних осіб штрафи становитимуть від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів (3400-5100 грн).

Раніше відомий журналіст Дмитро Гордон в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як змусити українців носити маски.

 
Джерело Україна 24 Теги