Суд першої інстанції в Італії був упереджений - у Авакова розповіли про звільнення Марківа

За помилковий вердикт український боєць розплатився 1222 днями свободи

Суд першої інстанції в Італії був упереджений - у Авакова розповіли про звільнення Марківа

Український нацгвардієць Віталій Марків, засуджений в Італії до 24 років в'язниці й виправданий апеляційним судом, не повертатиметься до цієї країни.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповів заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

"Ми сьогодні будемо зустрічати Віталія Марківа, який з міністром внутрішніх справ прилітає з Італії о другій годині дня. Апеляційний суд Мілана вирішив, що всі звинувачення на адресу Віталія не мають під собою ніяких доказів, і він не причетний до загибелі італійського журналіста Рокеллі в місті Слов'янськ у 2014 році під час бойових дій. Це велика перемога України. Й Україна показала, що вона може захищати своїх гідних синів у будь-якій точці світу і перемагати", - сказав Геращенко.

Читайте також: Справа Марківа: в Авакова повідомили несподівані подробиці

Популярні відео

За словами заступника міністра, суд першої інстанції був заангажований.

"Це була друга інстанція, апеляційна. Перша була в рідному місті загиблого журналіста, місті Павіа. І там були присяжні, які були заангажовані тим, що їм хотілося помститися за загибель людини, яка жила у їхньому місті. Апеляційний же суд для того й існує у всіх країнах, щоб виправляти помилки суддів першої інстанції. За цю помилку Віталій заплатив тим, що 1222 дні був за гратами, знаючи, що ні в чому не винен", - сказав Геращенко.

Читайте також: Масове вбивство нацгвардійців на Житомирщині: озвучено три версії

Заступник глави МВС зазначив, що Марків продовжуватиме службу в Нацгвардії.

"Зараз на нього чекає дружина, чекає продовження служби в Національній гвардії. У нього настрій бадьорий, він не буде повертатися до Італії, хоч там у нього є де жити і громадянство, він буде жити й захищати Україну", - сказав Геращенко.

Геращенко також розповів, що після прильоту в Україну Марків дасть брифінг в аеропорту "Жуляни".

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розповів про подробиці розгляду апеляції та звільнення Марківа.

 
Джерело Україна 24 Теги