Український боєць Марків виправданий в Італії: Аваков повідомив подробиці

Міністр внутрішніх справ збирається вже завтра привезти українця додому

Український боєць Марків виправданий в Італії: Аваков повідомив подробиці

В Італії виправдали українського нацгвардійця Віталія Марківа, якого раніше засудили до 24 років ув'язнення. Про це розповів міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков в ефірі каналу "Україна 24".

"Апеляційний суд щойно повністю виправдав Віталія Марківа. В найближчі годину-півтори ми поїдемо до в'язниці та заберемо його звідти. Я сподіваюся, що завтра Віталій буде в Україні. Щойно ми вислухали вердикт суду, з Віталія зняті всі звинувачення. Три роки й чотири місяці він перебував у в'язниці за безпідставним звинуваченням", — сказав він.

Популярні відео

За словами Авакова, вже завтра, 4 листопада, Марків вилетить до України.

"Я вірю в італійське правосуддя, ось тепер я кажу, що це країна, яка винайшла демократію. Зараз він вийде до нас, ми його заберемо. Переночуємо і зранку вилетимо в Київ, так що чекайте нас. Апеляційний суд взяв до уваги всі аргументи, які ми надали, зокрема й аргументи, які сформулювало українське слідство, і ми офіційними каналами відправили їх сюди. І, попри тиск, який ішов з боку прокуратури, ці аргументи були почуті та вжиті, шість присяжних і двоє професійних судді винесли цей вердикт.

Тут зібралася українська громада, ми всі щасливі. Я вдячний італійським адвокатам, які представляли Україну", — сказав міністр.

Читайте також: Елемент гібридної війни — Аваков про резонансну кримінальну справу

Нагадаємо, в липні 2019 року Марків був засуджений в Італії судом міста Павія до 24 років позбавлення волі. Марківа визнали винним у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році.

Арсен Аваков заявив, що рішення італійського суду буде оскаржене. 30 вересня 2020 року Аваков і його заступник Антон Геращенко вирушили до Мілана для підтримки Віталія Марківа.

Джерело Україна 24 Теги