Штрафи через маски хочуть збільшити — у Авакова розповіли, чи є сенс

Радник міністра внутрішніх справ розповів, що заважає карати порушників карантину

Штрафи через маски хочуть збільшити — у Авакова розповіли, чи є сенс

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов звернувся до Верховної Ради з проханням підтримати законопроєкт про посилення відповідальності за недотримання правил карантину. Документ поданий на розгляд парламенту, згідно з ним, штраф за відсутність маски може становити від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів, тобто від 170 до 225 гривень.

При цьому поліція і так складає протоколи на порушників — про це розповів радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Михайло Апостол в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Я не читав цей законопроєкт, але хочу згадати про десятки тисяч протоколів, які вже були складені, і щодня поліція здійснює перевірку дотримання протиепідемічних заходів. Якщо брати по Києву, то понад 4 тисяч таких протоколів складено, зокрема понад тисячу — щодо юридичних осіб", — сказав він.

Читайте також: Може бути до 20 тисяч хворих на день — експерт про небезпеку коронавірусу

Популярні відео

За його словами, проблема в тому, що покарання не реалізуються на практиці.

"Як підсумок, інша гілка влади — судова — не взяла на себе відповідальність, тому понад 90% цих протоколів не розглянуті, і в принципі, ті, хто повинен був понести покарання, його не понесли. Тому ми вважаємо, що сьогодні повинні відповідальність брати на себе всі три гілки влади — і законодавча, і виконавча, і судова. Поліція щодня оформляє протоколи. Покарання отримали 8-10 відсотків, це основна проблема. Якби порушників карали, то ефект був би", — сказав Апостол.

Раніше лікар-імунолог Андрій Волянський розповів, коли Україна може посилити карантин.

Джерело Україна 24 Теги