Гроші онкохворих на ремонт доріг: голова МОЗ пояснив скандал

Максим Степанов запевнив, що МОЗ робить для онкохворих "в рази більше, ніж до цього"

Гроші онкохворих на ремонт доріг: голова МОЗ пояснив скандал

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" прокоментував скандал з перерозподілом на будівництво доріг коштів, призначених для Національного інституту раку. За його словами, відповідну суму повернуть МОЗ у 2021 році.

"Щодо перерозподілу цих коштів – це були кошти, передбачені нам на будівництво молекулярно-генетичної лабораторії в Національному інституті раку. І тут дуже важлива річ – ці кошти передбачалися у 2018, 2019 році – і жодних дій щодо будівництва цієї лабораторії… навіть на папері не було. Після того, як я очолив МОЗ, ми зробили медичне завдання… ми зробили проєкт, зробили експертизу цього проєкту і провели відповідний тендер на будівництво цієї лабораторії", - розповів міністр.

Читайте також: Епідемія коронавірусу: лікар сказав, коли Україна може посилити карантин

Популярні відео

За його словами, рішення Кабміну щодо перерозподілу коштів було після рішення комісії з питань інвестиційних проєктів, до складу якої входять 17 нардепів.

Степанов запевнив, що МОЗ "було категорично проти прийняття такого рішення".

"Але потім, коли в нас уже відбулися всі тендерні процедури, і зараз нам до кінця року потрібно було збудувати цю лабораторію, я думаю, всім зрозуміло, що за два місяці це просто неможливо – сам процес будівництва і налаштування роботи щонайменше 5-6 місяців. Ми тільки погодилися на перерозподіл цих коштів виключно за умови, що ці кошти будуть передбачені в бюджеті наступного року, і ми вже в січні-лютому почнемо процес будівництва. Ми побачили це в проєкті бюджету. У нас є чітка домовленість з усіма, що ці кошти будуть передбачені, і ця лабораторія буде збудована", - пояснив голова МОЗ.

Також міністр запевнив, що МОЗ для онкохворих "в рази робить більше, ніж робилося до цього".

"У нас всі лікарські засоби, які повинні постачатися для хворих на онкозахворювання, постачаються згідно з номенклатурою, згідно з заявками у повному обсязі. У нас зараз не існує проблеми ніде в регіонах", - додав він.

Читайте також: "Буде величезна смертність": лікар шокував заявою про лікування коронавірусу

Як відомо, Кабмін передав 61,55 млн грн, передбачених у 2020 році МОЗ за програмою з удосконалення молекулярно-генетичної діагностики онкологічних захворювань, "Укравтодору" для ремонту доріг загального значення у Львівській області. В уряді заявили, що такий перерозподіл коштів дозволить МОЗ реалізувати незавершений проєкт у 2021 році.

Нагадаємо, лікар-імунолог Андрій Волянський в ефірі телеканалу "Україна 24" спростував міф про лікування коронавірусу COVID-19.

Джерело Україна 24 Теги