Рекорди коронавірусу в Україні: лікарка пояснила, чому стали більше хворіти

На думку епідеміологині, на статистику захворюваності також вплинув перший карантин

Рекорди коронавірусу в Україні: лікарка пояснила, чому стали більше хворіти

Станом на 29 жовтня в Україні зареєстровано 7 342 нових випадки захворювання коронавірусною хворобою COVID-19, 113 осіб померло. Лікарка-епідеміологиня національної експертної групи з інфекційного контролю Катерина Сояк в ефірі каналу "Україна 24" пояснила, чому з початком осені в країні зафіксований стрибок захворюваності.

"По-перше, ми виходили з карантину, і першим карантином ми затягнули в часі стан захворюваності. Друге - сприяють закриті приміщення, зараз ми всі перебуваємо в будинках, офісах, торговельних центрах, транспорті, менше проводимо часу на вулиці. Плюс ще сезон гострих респіраторних захворювань, що ускладнює ситуацію, і для лікаря тепер складніше провести диференціальну діагностику та зрозуміти, що у пацієнта насправді. Всі ці фактори в комплексі впливають, а те, що ми менше дотримуємося карантинних заходів, додає негативних проявів", - сказала лікар.

Читайте також: Епідемія коронавірусу: академік пояснив, коли Україна створить вакцину

Популярні відео

За словами Сояк, без тесту визначити наявність захворювання складно, але іноді можливо.

"Іноді у пацієнта є специфічні прояви, лікар виставляє діагноз "під підозрою". Але в будь-якому випадку потрібно лабораторно підтвердити той чи інший діагноз. Пацієнта можна госпіталізувати, якщо його стан настільки поганий, що інакше не можна", - сказала інфекціоністка.

Читайте також: Потрібен час: лікарка розповіла про важкі наслідки перенесеного  коронавірусу

Також Сояк пояснила, чому деякі люди, неодноразово проходячи ПЛР-тест, отримують позитивний результат.

"Вірус 14 днів не знаходиться в організмі, це інкубаційний період, і можна або захворіти, або не захворіти. А коли вже захворіли, кожен організм бореться по-різному, хтось може мати позитивний аналіз і двічі, і тричі, і чотири рази, хтось з першого разу після лікування отримує негативний тест", - сказала Сояк.

Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов розповів, що Україна може уникнути введення жорсткого карантину через коронавірус за умови чіткого дотримання епідеміологічних вимог.

Джерело Україна 24 Теги