Боротьба з епідемією COVID-19: ексчиновник назвав дуже важливий крок

Максим Нефьодов вважає, що в Україні досі погано налагоджено тестування

Боротьба з епідемією COVID-19: ексчиновник назвав дуже важливий крок

Тестування для визначення коронавірусної хвороби COVID-19 є першочерговим завданням для боротьби з пандемією.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" сказав колишній голова Державної митної служби, колишній перший заступник міністра економіки Максим Нефьодов.

"Що робити з COVID - це питання не політичне, це питання повинні вирішувати вчені. І мені дивно, коли у нас ці рішення обговорюються в контексті політичних партій. Це просто абсурдно. Історія проста - карантин повинен бути адаптивний. І що дуже важливо - нарощувати систему тестування", - сказав він.

Читайте також: Здати тест на COVID-19 багато охочих - епідеміологиня попереджає про небезпеку

Популярні відео

На думку Нефьодова, головна мета тестування - відстеження контактів.

"Тестування - не панацея, але це перший крок для відстеження контактів. Це те, на чому МОЗ не концентрується. Тестування потрібно не для того, щоб ви дізналися, що захворіли, воно потрібно для того, щоб ви знали, що повинні оперативно попередити людей, з якими спілкувалися два дні тому, що вони повинні йти здавати тест або на самоізоляцію", - сказав ексчиновник.

Читайте також: Коронавірус в Україні: лікарка назвала причину великої кількості позитивних тестів

 Нефьодов також вважає, що й досі в Україні не проводиться достатньої кількості тестувань.

"Степанов (міністр охорони здоров'я - ред.) говорив про те, що потрібно виходити на 50 тис. тестів на добу, але зараз ми не вийшли навіть на 30 тис. тестів на добу, причому чверть тестів - комерційні лабораторії. Для хворого не має значення, хто винен, головне питання - що робити", - сказав ексчиновник.

Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів, що українські виробники ПЛР-тестів на коронавірус створять багатокомпонентну ПЛР-тест-систему, яка, крім COVID-19, дозволить визначити наявність інших інфекцій.

Джерело Україна 24 Теги