Поховали обох дітей: подробиці жахливого отруєння газом у Хмельницькому

Лікарі стверджують, що постраждала родина відмовилася від медичної допомоги

Поховали обох дітей: подробиці жахливого отруєння газом у Хмельницькому

У Хмельницькому родина отруїлася чадним газом, загинули двоє дітей, їхню матір ледве врятували.

Як повідомляє в своєму сюжеті телеканал "Україна 24", родина 11 годин дихала чадним газом і навіть не здогадувалась про це, поки чотирирічний хлопчик не помер вдома.

Батькам та двом дітям стало зле ввечері. Викликали швидку. За підозрою, що це звичайне харчове отруєння, до лікарні не забрали. Родині ставало гірше. Вони навіть гадки не мали, що увесь цей час їх повільно вбивав чадний газ.

Вадим Коваль поховав обох синів – 4-річного Данила та 9-річного Максима, його дружину ледве врятували.

Чоловік розповів, що того дня, хоч і почувався зле після ночі, вранці поїхав на роботу. Вже за кілька годин, після дзвінка сусідки, він миттю примчав назад.

"Дружина ледве доповзла до дверей, відчинила двері. Старший ще був живий, сусідка до молодшого, молодший вже не дихав… Лікарі прилетіли, я почав з лікарями його відкачувати", - згадує чоловік.

Читайте також: В Єгипті акула напала на туристів з України: подробиці кривавого інциденту

Молодшого не врятували – він отруївся чадним газом. За життя старшого сина боролися дві доби, але він помер у лікарні.

"В такій ситуації (отруєння чадним газом – ред.) страждають всі органи і тканини, але найперше ті, які найбільше потребують енергії, які потребують кисню – серце, мозок, нирки", - розповіла директорка Хмельницької міської дитячої лікарні Наталія Зимак-Закутня.

Своєю чергою, заступниця директора з медичної роботи Хмельницької обласної станції невідкладної допомоги Лариса Чубенко пояснила, чому медики не забрали родину до лікарні, коли ті вперше їх викликали.

"Була запропонована госпіталізація в лікувальний заклад, була відмова матері від госпіталізації цих дітей", - стверджує вона.

У міськгазі своєї провини в смерті дітей не вбачають і переконують, що газове обладнання у квартирі постраждалої родини було встановлено з грубими порушеннями.

"Тут був під’єднаний водопідігрівач до димоходу, а вентиляційний канал було підключено на примусовий вентилятор. Це так звані зонти, які встановлюють над плитами газовими для витяжки продуктів згорання. Можливі тоді перетікання по димових каналах продуктів згорання", - розповів технічний директор АТ "Хмельницькгаз" Дмитро Дідич.

Але Вадим Коваль стверджує, що цю колонку 13 років тому встановлювали саме газівники.

"Ви це все варили, ви це все встановлювали, а тепер на сьогоднішній день вони мені розповідають, що у нас у всіх квартирах все неправильно", - наголосив він.

Читайте також: Від газу в будинках потрібно відмовлятися — Фесенко

Варто зазначити, що це не перший випадок отруєння чадним газом у цьому під’їзді. Кілька місяців тому родина, яка живе поверхом вище, теж ледь не вчаділа. Тоді, кажуть, газівники запломбували димар, але згодом знову його відкрили.

Поліцейські призначили експертизи, щоб знайти причину та покарати винних.

Нагадаємо, в Києві в багатоквартирному будинку на Позняках 21 червня пролунав потужний вибух газу, були зруйновані квартири на декількох поверхах. Загинули п'ять осіб. Поліція порушила справу через недотримання правил протипожежної безпеки.

Джерело Україна 24 Теги