Частині українців обмежили в'їзд у Білорусь: посол повідомив подробиці

Офіційний Мінськ побоюється, що українці можуть завдати шкоди білоруській нацбезпеці, зазначив Ігор Кизим

Частині українців обмежили в'їзд у Білорусь: посол повідомив подробиці

Влада Білорусі на фоні протестів проти президента Олександра Лукашенка все частіше відмовляє у в'їзді громадянам України через побоювання, що вони долучаться до акцій опозиції.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів посол України в Білорусі Ігор Кизим.

"Це заява керівника міністерства внутрішніх справ, що вони останнім часом обмежують в'їзд громадян з трьох країн, а саме - України, Литви і Польщі. Вони вважають, що окремі люди спортивної статури можуть брати участь в якихось заходах", - розповів він.

Читайте також: Тихановська може відвідати Україну: озвучені нові подробиці

Популярні відео

Як уточнив посол, обмеження стосується певних людей, тому не можна сказати, що повністю заборонений в'їзд для всіх українців.

"Очевидно, що в інструкції, яка існує, йде обмеження перетину кордону певними людьми, які, як вони вважають, можуть завдати шкоду їхній безпеці… Було сказано, що за останній тиждень було не допущено 595 людей з цих трьох країн, які я назвав", - повідомив Кизим.

Читайте також: Лукашенко "образився" через Зеленського: білоруський опозиціонер розповів деталі

Водночас, посол розповів, що ставлення до українців, які працюють або мешкають у Білорусі, особливо не змінилося.

"Що стосується погроз їх життю, порушення їх прав, то ми таких сигналів від громади українців, що проживають тут, не отримували", - зазначив він.

Нагадаємо, депутати Верховної Ради 15 вересня підтримали постанову про ситуацію в Білорусі: 228 голосів "за". У документі йдеться про те, що вибори в країні були сфальсифіковані, засуджується насильство проти активістів. Також Україна приєднується до позиції ЄС, зокрема і щодо санкцій.

Джерело Україна 24 Теги