"Спрацював людський фактор": експерт про причини катастрофи Ан-26 з курсантами

Експерт оцінив проміжні результати офіційного розслідування

"Спрацював людський фактор": експерт про причини катастрофи Ан-26 з курсантами

 

Катастрофа військового літака Ан-26 з курсантами на борту в Чугуєві Харківської області стала наслідком кількох факторів, окрім відмови техніки мала місце людська помилка.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів авіаексперт Кирило Новіков, коментуючи оприлюднення проміжних результатів розслідування трагедії.

"Як і передбачалося, це сукупність різних факторів. Це як неправильна організація польотів, так і відмова техніки, і можливо неправильні дії пілотів", - заявив експерт.

Читайте також: "Це вирок системі оборони": політолог про трагедію Ан-26 під Чугуєвом

Як наголосив Новіков, ця трагедія "не може бути без наслідків для тих, хто допустив ці помилки".

"В багатьох катастрофах людський фактор відіграє не останню роль, і в даній катастрофі, наскільки я розумію, людський фактор став однією з причин того, що літак повело вбік від траєкторії заходу на посадку за умови відмови певної техніки в управлінні двигуном", - зазначив він.

Популярні відео

Читайте також: Було ще два вертольоти — в ЗСУ розповіли нові подробиці про катастрофу Ан-26

Водночас, експерт нагадав, що припущення комісії і попередні висновки - це ще не остаточний звіт, тому "дуже важливо, щоб комісія якісно попрацювала".

"Я впевнений, що датчик не мав бути причиною відмови двигуна, і наскільки я розумію, відмови двигуна не було. Просто пішов так званий перекіс тяги. Цей літак має два двигуни, якщо один працює нестабільно, відбувається поворот цього літака. Пілоти, можливо невчасно розпізнали цей поворот і літак повело вбік від траєкторії. Плюс додаткові сукупні фактори призвели до катастрофи", - пояснив Новіков.

Нагадаємо, віцепрем'єр-міністр, голова урядової комісії з розслідування авіакатастрофи Олег Уруський розповів, що причинами трагедії стали відсутність контролю з організації польотів з боку посадових осіб Харківського авіаційного університету, системні порушення правил виконання польотів у виші і недостатня підготовка екіпажу до дій в надзвичайних ситуаціях.

Раніше віцепрем’єр-міністр Олег Уруський в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що після аварії літака Ан-26 Міністерство оборони ініціювало оновлення свого авіапарку.

Джерело Україна 24 Теги