Лише половина будинків в Україні опалюється – подробиці від заступниці міністра

На Херсонщині не підключена жодна котельня, заявила Хоцянівська

Лише половина будинків в Україні опалюється – подробиці від заступниці міністра

Заступниця міністра розвитку громад та територій Наталя Хоцянівська в ефірі телеканалу «Україна 24» розповіла про ситуацію з подачею тепла в квартири та будинки в Україні.

«На сьогодні в Україні уже 65% котелень під’єднані до централізованого теплопостачання. Ситуація трохи змінилася з підключенням житлового фонду – на сьогодні 52% житлових будинків підключені до опалення. Лише 85% житлового фонду у Києві підключено до опалення. Але якщо говорити про те, щоб регулювати це питання – його не можна відрегулювати централізовано, а лише окремо по кожному будинку. Зрозуміло, що це і процес тривалий, і технічно це складно зробити, бо кількість працівників на підприємствах обмежена. На сьогодні соціальна сфера підключена на 61%, ситуація в країні поступово покращується», – заявила заступниця міністра.

Читайте також: Опалювальний сезон: Коболєв розповів, чи чекати на проблеми

За її словами, на сьогодні масштабно не включається лише житловий фонд східних областей.

«Я не хочу сказати, що на сході є проблеми, я хочу сказати, що житлово-комунальне господарство поточного року як ніколи було готове до початку опалювального сезону. Жодна котельня сьогодні не включена лише на Херсонщині – і це пов’язано із температурним режимом, тобто там ще висока температура. Там, де ще сьогодні достатньо тепло, житловий фонд не підключається. І взагалі завжди так планувалося, що опалювальний сезон в переважній більшості східних областей починався з 1 листопада», - зазначила Хоцянівська. 

Популярні відео

Читайте також: Населення не платить за тепло - в "Слузі народу" пояснили причини

Раніше в пресслужбі "Нафтогазу" попередили про те, що частина виробників тепла мають критичний рівень заборгованості й не можуть почати постачати газ населенню. Через це опалювальний сезон може розпочатися пізніше зазначеного періоду в 45 населених пунктах.

Джерело Україна 24 Теги