"5 запитань президента": у Зеленського пояснили наявність волонтерів-дітей

Артем Гагарін розповів, як готували інтерв'юерів і які були порушення

"5 запитань президента": у Зеленського пояснили наявність волонтерів-дітей

Під час проведення місцевих виборів 25 жовтня пройшло і всеукраїнське опитування з ініціативи президента Володимира Зеленського. Як воно проходило, розповів спікер проєкту "5 запитань президента" Артем Гагарін в ефірі каналу "Україна 24".

"Ще не було контакту з президентом, тому що у нього дуже щільний графік. Але в цілому вся команда, яка працювала, задоволена. Попри всі спроби дискредитувати, все було добре, все пройшло в рамках законодавства. Все супер", — сказав він.

Читайте також: Опитування Зеленського: політолог назвав наслідки

Популярні відео

Гагарін розповів, як готували волонтерів до проведення опитування.

"Інструкції складала соціологічна компанія. Особисто я записував якісь відеоінструкції. Інструкції були різні - як одягатися, що говорити, як реагувати на провокаторів. Готувалися до різного", — сказав він.

Читайте також: Закріпимо на постійній основі — в "Слузі народу" прокоментували опитування від Зеленського

Також Гагарін прокоментував заяви про порушення, зокрема випадки, коли опитування проходили неповнолітні.

"Зафіксовано два такі випадки, хоча говорили про більше. В одному з випадків жінка відправила свою дитину під своїм наглядом. Це опитування людей, яке проводили люди. Люди можуть робити помилки. Це перший такий досвід. Були й провокації, але вони не вплинули на результат", — сказав він.

Спікер проєкту прокоментував питання оплати праці людей, які на дільницях проводили опитування.

"Я не відповідаю за питання оплати, це до партії та соціологічної компанії. Але ми їх і не називали волонтерами, хіба що на самому початку, вони інтерв'юери. Суму витрат (на проведення опитування - ред.) "Опора" розраховувала виходячи з того, що буде по дві людини на дільниці, а їх не було. Тільки в Києві було по двоє, а в інших містах було по одному. Так що це вже не так, і сума була невірна. Все розкажуть в "Слузі народу", і раніше, ніж ви побачите це у звіті НАЗК", — сказав він.

Раніше віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков пояснив, чому українці не підтримали одне з питань Зеленського.

Джерело Україна 24 Теги