Вірус непередбачуваний — експерт дав прогноз щодо мутацій COVID-19

Сергій Комісаренко порівняв коронавірус зі спорідненими вірусами минулих років

Вірус непередбачуваний — експерт дав прогноз щодо мутацій COVID-19

Епідемія коронавірусу не вщухає. Чи може COVID-19 мутувати та ослабнути, розповів голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО України Сергій Комісаренко в ефірі каналу "Україна 24".

"Надія на це є, але передбачити, в якому напрямку будуть розвиватися мутації вірусу, практично неможливо. Він може стати більш-менш контагіозним, тобто поширюватися більш-менш ефективно. Він також може стати більш-менш летальним. Зрештою, теоретично він може взагалі зникнути, й дуже хотілося б, щоб так і сталося, але поведінка цього вірусу непередбачувана", — сказав він.

Читайте також: Коронавірус б'є рекорди: у Кабміні пояснили, чи посилять карантин

Популярні відео

Експерт порівняв COVID-19 зі спорідненими вірусами.

"Так само непередбачувані були його "брати" — у 2002 році SARS і у 2012 MERS. Вони, між іншим, були більш летальними. Але нинішній вірус поширюється й люди стають заразними ще до того, як у них з'являються ознаки захворювання. Попередні два передавалися тільки за наявності симптомів, і їхнє розповсюдження було значно менш ефективним", — сказав він.

Раніше повідомлялося, що в Києві співробітники лабораторії епігенетики Інституту геронтології Національної академії медичних наук України проводять випробування української вакцини від коронавірусу COVID-19.

Джерело Україна 24 Теги