Епідемія коронавірусу: академік пояснив, коли Україна створить вакцину

Сергій Комісаренко пояснив, скільки часу потребує масштабне дослідження вакцини на людях

Епідемія коронавірусу: академік пояснив, коли Україна створить вакцину

Україна може отримати вітчизняну вакцину від коронавірусу COVID-19 через рік за умови вдалих клінічних випробувань, але провакцинувати людей треба значно раніше.

Про це розповів в ефірі каналу "Україна 24" голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді нацбезпеки та оборони України, академік НАНУ Сергій Комісаренко.

Читайте також: Можемо створити, але є проблеми - в НАНУ відповіли щодо української вакцини

На запитання, чи реально створити українську вакцину вже наступного року, академік відповів:

"Вона реальна, якщо вона продемонструє, що вона працює як вакцина. Річ у тім, що з жодною вакциною заздалегідь не можна передбачити, як вона працюватиме з організмом людини. Її випробовують на тваринах. Але все-таки головні випробування - це клінічні випробування, перша й друга фаза, на здорових людях, щоб побачити, чи вона викликає в них імуновідповідь. А потім, звичайно, на великій кількості людей - різної статі, з різними захворюваннями, різного віку, щоб побачити, чи не викликатиме вона побічних ефектів".

Популярні відео

За оцінками Комісаренка, масштабне дослідження вакцини на людях може зайняти близько пів року.

"Перші фази випробування значно швидші. Якщо зараз ми розпочнемо випуск хоча б пробної партії вакцин на наших підприємствах, щоб мати ці вакцини, щоб випробовувати їх, то через рік ми можемо мати нашу вакцину. Але якщо вона з'явиться через рік... Я думаю, вакцина потрібна нам значно раніше", - зазначив він.

Як наголосив академік, "треба думати про те, щоб десь придбати чи отримати вакцину, якою ми можемо проімунізувати наших людей якомога раніше". Він додав, що така вакцина має бути спочатку визнана Всесвітньою організацією охорони здоров'я як ефективна.

Читайте також: Російські вакцини вже везуть в Україну - відомий лікар

Нагадаємо, що в Києві вчені-генетики проводять випробування української вакцини від коронавірусу COVID-19. Препарат поки випробовують на піддослідних тваринах.

Раніше заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що МОЗ просить вітчизняні фармкомпанії розглянути можливість виробництва в Україні іноземних вакцин, які зараз вже проходять клінічні випробування.

Джерело Україна 24 Теги