Явка на виборах низька — політолог назвав несподівану причину

Олександр Солонтай розповів, чому частина українців не прийшла голосувати

Явка на виборах низька — політолог назвав несподівану причину

На низьку явку на місцевих виборах в Україні впливає фактор заробітчан. Про це заявив в ефірі каналу "Україна 24" політичний експерт Олександр Солонтай.

"За всіма соціологічними дослідженнями, 80% людей заявляють, що хочуть голосувати, 20% — що вони відсторонені від процесу. Потім ці 80% перетворюються на 60. Ось різниця. Тобто у нас кожен п'ятий на заробітках, відсутній, знаходиться в іншому місці, не зі своєю сім'єю. І коли доходить до вихідного дня голосування, то цієї неділі людини просто фізично немає. Це 20% дельта. А зараз ми маємо справу зі значно більшим лагом, більшою неявкою", — сказав він.

Читайте також: Голосують іноземці — в "Опорі" розповіли про хід опитування від Зеленського

Популярні відео

За словами експерта, щоб включити людей за кордоном до процесів всередині країни, необхідне цифрове голосування.

"Це один з факторів, який впливає останні 15 років, все більше людей не на місці. Велика кількість заробітчан, людей, які змушені шукати заробіток для своїх сімей, багато років поспіль... Вони за межами нашої країни, звичайно, вони не голосують. І поки не буде цифрового голосування, вони випадають з життя своїх громад", — сказав він.

Раніше генеральна директорка мережі "Опора" Ольга Айвазовська розповіла про фальшиві дільниці для голосування у двох селах України.

Джерело Україна 24 Теги