Місцеві вибори в Україні: в Авакова назвали головні порушення

Іван Варченко розповів, за що можуть оштрафувати на виборчих дільницях

Місцеві вибори в Україні: в Авакова назвали головні порушення

Під час проведення місцевих виборів в Україні 25 жовтня поліція зафіксувала понад дві тисячі заяв про порушення. Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Іван Варченко.

"Станом на 14:00 були підведені проміжні підсумки. У нас є 2162 заяви про правопорушення, з яких 154 кваліфіковані як такі, що мають ознаки адміністративних правопорушень, 25 заяв мають ознаки кримінального злочину", - сказав він.

Читайте також: Місцеві вибори: в Авакова розповіли про порушення у день тиші

Популярні відео

Варченко розповів, які порушення зустрічаються найчастіше.

"Звертаю увагу виборців, що абсолютна більшість порушень стосується незаконної прихованої агітації, агітація на бігбордах, на масках. Це не прикрашає ані політичну силу, ані її представників. Громадяни, які собі це дозволяють, знають, на що йдуть, і ризикують отримати штраф від 1700 до 5100 грн за 212 статтею КпАП.

Також ще одне порушення — пошкодження бюлетеня, спроби заховати або знищити. Це теж тягне за собою відповідальність, можна потрапити на штраф до 1100 грн. Агітувати або показувати результати свого волевиявлення — це теж штраф до 5000 грн, всі ці селфі з бюлетенем — це порушення", — сказав Варченко.

Раніше заступник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Антон Геращенко попередив, що поліція може кваліфікувати як дрібне хуліганство псування бюлетенів для опитування українців, яке ініціював президент Володимир Зеленський.

Джерело Україна 24 Теги