Українська вакцина від коронавірусу: з'явились подробиці розробки та випробувань

Випробування проходять у київській лабораторії епігенетики

Українська вакцина від коронавірусу: з'явились подробиці розробки та випробувань

У Києві співробітники лабораторії епігенетики Інституту геронтології Національної академії медичних наук України проводять випробування української вакцини від коронавірусу COVID-19. Випробування препарату поки проводять на піддослідних тваринах.

Подробиці експерименту - в сюжеті програми "Лабораторія здоров'я" на телеканалі "Україна 24".

Як пояснив співробітник лабораторії генетик Дмитро Красненков, вакцини існують різні – одні містять послаблений вірус, інші - його фрагмент РНК або ДНК, чи вірусний білок. Останні вже починають тестувати у столичній лабораторії епігенетики.

Читайте також: Можемо створити, але є проблеми - в НАНУ відповіли щодо української вакцини

Науковці мають частинку коронавірусу, яка міститься у бактерії. Далі бактерії розмножують і виділяють із них вірусний білок, видають буферний розчин, щоб отримати ту саму кількість вірусних частинок, яка після щеплення допоможе виробити антитіла. Якщо все пройде за планом, дослідники вакцину отримають. Але щоб зрозуміти, чи дійсно вона працює, потрібні випробування, йдеться в сюжеті.

Популярні відео

У лабораторії 18 піддослідних кроликів імунізують зокрема українською вакциною від COVID-19. Їх поділять на кілька дослідних контрольних груп і спостерігатимуть, як швидко і чи в достатній кількості виробляються антитіла проти нового коронавірусу.

Один із розробників вакцини Євген Деніс запевняє – процедура для тварин безболісна через відсутність певних рецепторів. За правилами дослідження, деякі тварини отримають справжню вакцину, а інші – щеплення водою. Це дозволить, як у людей, виключити ефект плацебо.

У кроликів імунітет має виробитись щонайменше за два тижні.

Як пояснила молодша наукова співробітниця лабораторії епігенетики Тетяна Папуріна, зі зразків крові піддослідних тварин видобувається сироватка, в якій будуть наявні або відсутні антитіла.

Читайте також: Російські вакцини вже везуть в Україну - відомий лікар

Якщо концентрація антитіл буде достатньою, можна буде говорити про наступні етапи епідемічних випробувань. Зокрема, дослідники планують об'єднати зусилля з іншими розробниками.

"Будемо співпрацювати, можливо, з іншими підрозділами Академії медичних наук України для повноцінного тестування", - зазначив Євген Деніс.

У безпечності свого прототипу вакцини науковці абсолютно певні, адже готові перевірити дію на собі, говориться в сюжеті.

Раніше заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що МОЗ просить вітчизняні фармкомпанії розглянути можливість виробництва в Україні іноземних вакцин, які зараз вже проходять клінічні випробування.

Джерело Україна 24 Теги