Коронавірус б'є рекорди: у Кабміні пояснили, чи посилять карантин

17% території України потрапило до "червоної зони" карантину

Коронавірус б'є рекорди: у Кабміні пояснили, чи посилять карантин

Україна може уникнути запровадження жорсткого карантину через коронавірус COVID-19 за умови чіткого дотримання епідеміологічних вимог.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов.

"Вчора президент чітко пояснював умови локдауну й різницю в цифрах, де коректно було пояснено, що ми динамічно розвиваємося й залежимо від тієї кількості ліжко-місць, яка вводиться в експлуатацію. У нас критично обмежена наявність лікарів, але ви знаєте про доручення прем'єр-міністра про позалікарняні території. Думаю, що нам треба уникнути локдауну, й не зовсім коректно говорити, що в нас все так погано", - сказав Немчінов.

Також він додав, що "зараз, завдяки залученню відомчих лікарень і лікарень Академії наук, кількість ліжко-місць зростає".

Читайте також: "Буде жах": Гордон про коронавірус і те, що чекає на Україну

Популярні відео

Своєю чергою керівник Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, пов'язаної з коронавірусом, Роман Родина в ефірі телеканалу "Україна 24" також заявив, що Україна може уникнути локдауну.

"З епідеміологічної точки зору, перш за все слід дотримуватися вимог, вони у нас чітко прописані, у нас є червоні зони. Сьогодні ми встановили нові зони, до речі, 17% адмінтериторій України в червоних зонах. І там чітко прописано, що якщо ми будемо дотримуватися, у нас не буде локдауну. Було озвучено - 15 тис. (випадків на добу - ред.), це та критична цифра, коли система охорони здоров'я ще здатна справлятися", - повідомив Родина.

Читайте також: Жорсткий карантин в Україні - в "Слузі народу" попередили про наслідки

Також він розповів, що гроші, які йдуть у МОЗ на боротьбу з коронавірусом, зараз витрачаються за кількома напрямками:

"Це купівля обладнання для лабораторій, витратних матеріалів, засобів захисту. У нас було провисання, починаючи з березня, коли ми робили 200 досліджень на добу - зараз ми робимо 35-36 тис. У нас на початку епідемії був найвищий відсоток хворих серед лікарів, це було 20% - зараз у нас не більше 4% лікарів від усієї кількості хворих".

Станом на 23 жовтня в Україні зафіксовано 7 517 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 - це антирекорд кількості нових хворих за добу.

Нагадаємо, що 21 жовтня Верховна Рада ухвалила постанову про нові заходи протидії поширенню коронавірусу.

Раніше міністр охорони здоров'я України Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що Україні потрібні жорсткіші карантинні заходи.

Джерело Україна 24 Теги