Україна переходить на зимовий час: як переводити стрілки годинника

У Європі все більше країн відмовляються переводити стрілки

Україна переходить на зимовий час: як переводити стрілки годинника

Україна цими вихідними переходить на зимовий час. У ніч проти 25 жовтня о 04:00 стрілки годинника потрібно переводити на годину назад.

Як зазначає телеканал "Україна 24" у своєму сюжеті, власникам смартфонів можна про це не дбати, оскільки пристрої перейдуть на правильний час автоматично.

В сюжеті також розповідається, як інші країни ставляться до переходу на зимовий час.

Німеччина першою у світі використала ідею літнього часу. У квітні 1916 року німці перевели свої годинники з метою економії вугілля. Ще за рік їхній приклад наслідували Велика Британія та Росія. У межах всього Євросоюзу перехід на літній час вперше був запроваджений у 1980 році. Роком пізніше це відбулося в Радянському Союзі.

Читайте також: Як вберегти здоров'я: санлікар Ляшко дав важливу пораду українцям

Популярні відео

Але у 21 столітті на тлі технологічних змін аргументи про заощадження енергетичних ресурсів дедалі слабшають. Зараз для освітлення використовуються енергоощадні лампи. Навіть у селах чи на фермах брак світла взимку врівноважують штучним освітленням чи автоматизованими технологіями. До того ж чимало науковців вважають, що перехід на літній чи зимовий час негативно впливає на біоритми людини.

Торік від переведення годинників відмовилася Туреччина, до того – Китай, Казахстан і Киргизстан.

Про відмову переводити стрілки також оголосили Фінляндія, Польща та Естонія. Депутати Європарламенту теж ухвалили відповідне рішення. Воно ще не остаточне, і країни Євросоюзу мають ще майже рік, щоби обрати, хочуть вони жити за літнім чи зимовим часом.

Нагадаємо, раніше сімейний лікар Юрій Зінчук в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як впливають на самопочуття людей перепади погоди.

Джерело Україна 24 Теги