Росія кинула виклик цивілізованому світу — віцепрем'єр про війну на Донбасі

Олексій Резніков розповів, до чого призвела нічим не стримувана агресія РФ

Росія кинула виклик цивілізованому світу — віцепрем'єр про війну на Донбасі

Про наслідки агресії РФ для України та Європи розповів віцепрем'єр-міністр, міністр з питань тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков під час Київського безпекового форуму 23 жовтня, який транслює телеканал і сайт "Україна 24"..

"Сьомий рік триває на сході України, а насправді — на сході Європи конфлікт з ядерною державою. Росія на сьогодні кинула виклик цивілізованому світу і грає без правил. На жаль, світ дозволив цю гру, і наслідком того, що агресор не відчуває і не розуміє наслідків, сталася окупація Криму та збройна агресія в Донецькій і Луганській області", — заявив він.

Читайте також: Росія не змінила свої плани — експрем'єр назвав головну мету Путіна

Популярні відео

Резніков назвав цифри, скільки українців були тою чи іншою мірою зачеплені війною.

"На сьогоднішній день 9,5 млн громадян України постраждало від дій Російської Федерації. Через цю війну так чи інакше пройшло вже близько 7 млн українців — саме стільки проживало в Донецькій і Луганській області до початку конфлікту. Близько половини їх жителів зараз перебувають не на своїй землі, вони змушені були тікати від війни. Близько 2,5 млн громадян України — жертви окупації в Криму, а ті, хто там залишився, страждають від переслідувань.

Всі громадяни України, які перебувають на окупованих територіях, фактично є заручниками окупаційного режиму. Близько 300 тисяч українців пройшли через насильницьку російську "паспортизацію" тільки на окупованому Донбасі, а в Криму, за нашими даними, це майже 90% населення. Учасниками бойових дій стали 420 тисяч наших громадян", — сказав Резніков.

Читайте також:Путін пішов на великий ризик — відомий філософ про помилку Росії

За словами віцепрем'єра, економічний збиток може становити близько 100 млрд доларів, а на мінімальне відновлення Донбасу може знадобитися приблизно 21-22 млрд доларів.

"Подолання наслідків війни займе як мінімум покоління, не менше 25 років після настання миру. Досвід сусідньої Хорватії показує, що розмінування через 25 років після закінчення війни ще триває, і за їхнім планом, займе ще п'ять років, а ментальна реінтеграція не завершена й донині. Не будемо забувати й про екологічну катастрофу", — сказав Резніков, згадавши проблему з радіоактивною водою із затопленої шахти" Юнком" та інші подібні ситуації.

Раніше нардеп від "Слуги народу" Юрій Камельчук розповів про приїзд на Донбас.

Джерело Україна 24 Теги