Україна створює вакцину від коронавірусу: вчений-розробник розповів деталі

На створення вакцини виділили 10 млн гривень

Україна створює вакцину від коронавірусу: вчений-розробник розповів деталі

Львівський вчений, директор інституту біології клітин Національної академії наук Андрій Сибірний отримав від Національного фонду досліджень України грант на 10 млн гривень для створення вакцини від коронавірусу. Подробиці про вакцину розповів сам вчений в ефірі каналу "Україна 24".

"Вакцина являтиме собою два поверхневих білки вірусу, тобто корони вірусу. Але вони будуть напрацьовуватися не на людських клітинах, як це робиться в більшості розробок, а на клітинах дріжджів, тому що дріжджі дуже швидко ростуть, і середовище для їх культивування дуже дешеве. Ми сподіваємося, що наша вакцина буде конкурентною ", - сказав він.

Читайте також: Пропозиція оригінальна – експерт про створення української вакцини від COVID-19

Популярні відео

Експерт розповів про процес розробки вакцини.

"У нас є календар робіт. Зараз ми замовили синтетичні гени, які кодують ці два білки корони вірусу. Їх синтезують у Німеччині, через два тижні ми повинні їх отримати та будемо конструювати вектори, плазміди, які ми вводитимемо в хромосоми дріжджів, і дріжджі почнуть синтезувати, крім своїх білків, велику кількість цих двох вірусних білків.

Потім ми напрацьовуватимемо метод їх аналізу, очищення, оптимізації культивування продуцентів для накопичення максимальної кількості цих білків, і останній етап нашого проєкту — перевірка ефективності дії вірусних білків як вакцини на лабораторних тваринах. Це трансгенні миші, які мають людський рецептор, через який коронавірус проникає в клітину.

На цьому етапі ми закінчимо проєкт, і якщо він буде успішним, то перейдемо до окремого проєкту вакцинації добровольців та інших етапів клінічних досліджень. Але цей наш проєкт закінчується на лабораторних тваринах в кінці наступного 2021 року", — сказав він.

Читайте також: Російську вакцину від COVID-19 не можна купувати — лікар назвав дві причини

Також Сибірний розповів, чи отримали вчені заплановані кошти на розробку вакцини.

"У нас був кошторис на 10 млн. З них 1 млн отримують колеги з Національної академії медичних наук з Києва, які будуть проводити експерименти на лабораторних тваринах, а 9 млн повинні були до нас надійти... Але вже є інформація, що отримаємо на 500 -600 тисяч менше. Це начебто тому, що проєкт повинен був початися 1 червня, але вже жовтень, а проєкт ще не почався, тому що не були підписані всі документи. Думаю, в листопаді вже кошти частково прийдуть", — сказав він.

Раніше лікарка-інфекціоністка Євгенія Менжуліна розповіла про серйозну проблему, пов'язану з коронавірусом в Україні.

Джерело Україна 24 Теги