Спортивне свято в Маріуполі: як із Зеленським відкривали льодову арену

Стадіон Mariupol Ice Center відкрився для спортсменів

Спортивне свято в Маріуполі: як із Зеленським відкривали льодову арену

Справжнє спортивне свято сьогодні в Маріуполі — там відкрили найсучаснішу льодову арену Mariupol Ice Center. Побудували її менше ніж за рік. Тренуватися зможуть і хокеїсти, і фігуристи. А це близько півтори тисячі спортсменів! Кореспондентам "Україна 24" вдалося поспілкуватися з батьками юних спортсменів, які вже випробували новий лід.

Родина Ткачових — переселенці з Криму. Там їхній син Ярополк чотири роки займався хокеєм. Коли після анексії переїхали до Маріуполя, продовжити спортивний шлях восьмирічний хокеїст не міг. Бо не було де. 

"Всі чекали, коли все відкриється, щоб вийти на лід і займатися далі. Продовжувати, і якихось можливо успіхів досягти", — сказала Олена Ткачова.

Сьогодні після тривалої перерви Олена з сином повернулися на лід. Ярополк — як хокеїст, а Олена — головна уболівальниця. 

Популярні відео

Аматорський хокей у Маріуполі потужно розвивався до дві тисячі чотирнадцятого. Колишній гравець аматорської хокейної команди Маріуполя Ігор Коробець розповів:

"Приїжджали з Запоріжжя. Приїжджали хлопці з Тельманова, Мелітополя. І з Донецька їздили хлопці до нас. Займалися майже 9 років".

Та потім єдину у місті льодову арену закрили через банкрутство її власника. Тепер тут руїни. За відродження зимових видів спорту у Маріуполі взявся президент хокейного клубу "Донбас" Борис Колесніков. За кошти його клубу лише за рік збудували нову, найсучаснішу льодову арену. 

Читайте також: Чемпіон Англії з футболу привітав "Новини спорту" на каналі "Україна 24"

Розміри льодового майданчика — п'ятдесят вісім на двадцять вісім метрів. На арені будуть тренуватись дитячі спортивні школи, а це майже півтисячі дітей. Вони зможуть займатися хокеєм і фігурним катанням.  Борис Колесников розповів про арену.

"Скромний подарунок своєму рідному місту. Щоб наші земляки виросли справжніми чемпіонами. Це перша черга комплексу, другу чергу постараємося до наступного сезону закінчити. Вона вміщатиме півтори тисячі глядачів. Місто нам допомогло мережами, і місто допомогло з благоустроєм. Арена повністю побудована на гроші клубу та обійшлася в 60 млн грн, ця черга, наступна обійдеться ще в 60", — сказав він.

На відкритті арени присутні олімпійські чемпіони з різних видів спорту. Це Олена Говорова, Дмитро Кирпулянський, Жан Беленюк, Лариса Заспа, Сергій Матієнко та міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт. Про важливість розвитку спортивної інфраструктури каже і президент України Володимир Зеленський. 

"Це велика перемога для Маріуполя, для всієї України, для Донбасу в цілому. Це велика перемога для тимчасово окупованих територій Донбасу. Я думаю, що важливо, щоб вони бачили, що саме тут  є життя, тут будується Україна. На них ми будемо чекати та обов'язково їх повернемо", — сказав він

Читайте також: Хокейна ліга стартує на новій українській льодовій арені

Маріупольську льодову арену підкорюють команди української хокейної ліги. Одразу після відкриття розпочався дебютний матч ХК "Маріуполь" проти київського "Сокола". Завдяки Фонду Бориса Колеснікова зимові види спорту розвиваються і в інших містах Донецької області. Найбільшу у регіоні льодову арену починають будувати у прифронтовій Костянтинівці. Вміщуватиме вона дві тисячі глядачів і стане домашнім майданчиком для матчів Української хокейної ліги.

Джерело Україна 24 Теги