"Навколо нагнітається страх": психолог розповів, чи впливає COVID на самогубства

За словами психолога-кримінолога, "підготовка йде заздалегідь"

"Навколо нагнітається страх": психолог розповів, чи впливає COVID на самогубства

За останній тиждень у київських коронавірусних лікарнях сталося два самогубства. За однією з версій, люди розлучаються з життям через нестачу кисню, викликану коронавірусною хворобою. Дану ситуацію в ефірі каналу "Україна 24" прокоментував психолог-кримінолог Володимир Абрамян, який не згоден з такою версією.

"У жодному разі не може впливати (нестача кисню в організмі - ред.). Самогубство ніколи не буває "сьогодні", воно завжди буває "вчора". Іншими словами, людина була до цього готова, а та сама хвороба, яка може бути причиною, й, скажімо, смерть близької людини, розрив шлюбу, багато факторів можуть впливати", - сказав психолог.

Читайте також: В Україні ухвалили нові заходи щодо боротьби з коронавірусом: нардеп розкрив деталі

Популярні відео

Абрамян розповів, що, як правило, людина "готується заздалегідь", і це можна помітити й вжити заходів.

"Людина якимось чином готується. Як правило, вона робить суїцидальні спроби, заявляє прямо або побічно, що готується. А потім сама хвороба, мається на увазі COVID, діє як остання крапля", - сказав Абрамян.

Читайте також: "Буде жах": Гордон про коронавірус і те, що чекає на Україну

Психолог вважає, що одна з причин - нагнітання загального страху, в тому числі за допомогою ЗМІ.

"Страх може бути причиною, це дуже серйозна проблема. Ми його нагнітаємо з усіх боків, і телебачення в першу чергу. Люди постійно перебувають у страху", - сказав Абрамян.

Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" лікарка-інфекціоністка Євгенія Менжуліна розповіла, що в Україні на тлі зростання захворюваності на коронавірус все сильніше відчувається дефіцит медичного персоналу.

Джерело Україна 24 Теги