"Планета під загрозою": вчений розповів про небезпечний астероїд, що летить до Землі

У Державному космічному агентстві пояснили, що може запобігти загрозі

"Планета під загрозою": вчений розповів про небезпечний астероїд, що летить до Землі

До Землі наближається потенційно небезпечний астероїд Бенну, який у разі зіткнення з нею може знищити все життя на планеті.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" український науковець, радник глави Державного космічного агентства Андрій Колесник, коментуючи новину про те, що зонд NASA успішно взяв з астероїда Бенну проби ґрунту.

"Чому нам цікавий цей астероїд? Йдеться про те, що він потенційно небезпечний для Землі. У 2135 році, за розрахунками фахівців, він має зіткнутися з Землею, тому ми маємо знати, яким чином відвернути від нас загрозу. Це стосується діяльності людства в рамках захисту планети Земля від астероїдних загроз", - зазначив науковець.

Читайте також: Україна ніколи не зможе мати космодром – експерт назвала причину

Популярні відео

Як пояснив Колесник, якщо виявиться, що матеріал, з якого складається астероїд, є малощільним, його можна буде розбити ще на підльоті до Землі.

"Якщо він буде занадто щільний, майже металічної щільності, ми маємо придумати інший варіант, щоб відвернути цей астероїд від зіткнення з Землею. Цей астероїд 500 метрів у діаметрі, масою майже 78 мільйонів тонн, його потужність, коли він зіштовхнеться з Землею, буде близько 80 тисяч бомб, що впали на Хіросиму. Те, що сталося з динозаврами, для нас буде легкою прогулянкою. Цей астероїд може взагалі загрожувати життю на планеті Земля", - заявив він.

Як зазначив радник глави Державного космічного агентства, вченим потрібно зрозуміти, яким чином відвернути цю загрозу – "розробити технічні засоби, які зможуть цей астероїд або зустріти, щоб відштовхнути його орбіту, або взагалі його зруйнувати".

Читайте також: Росію не покликали в космічний договір, відомий журналіст назвав причину

Нагадаємо, 21 жовтня автоматичний зонд OSIRIS-REx торкнувся поверхні астероїда Бенну і взяв проби ґрунту з цього космічного об'єкта. Зонд OSIRIS-REx був запущений у космос у вересні 2016 року і досяг астероїда Бенну в грудні 2018 року. У березні 2021 року він вирушить на Землю зі зразками ґрунту.

Джерело Україна 24 Теги