В Україні ухвалили нові заходи щодо боротьби з коронавірусом: нардеп розкрив деталі

В Україні створять додаткову "гарячу лінію" з питань коронавірусу

В Україні ухвалили нові заходи щодо боротьби з коронавірусом: нардеп розкрив деталі

Постанова Верховної Ради про заходи протидії поширенню коронавірусу, ухвалена 21 жовтня, передбачає збільшення потужності лабораторій, які роблять тестування на COVID-19. Крім того, буде створено додаткову телефонну "гарячу лінію" з питань коронавірусу.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" народний депутат з фракції "Слуга народу", глава парламентського комітету з питань охорони здоров'я Михайло Радуцький.

"Ця постанова багато в чому дублює коронавірусні закони, які Верховна Рада конституційною більшістю приймала ще в травні і червні. Але є деякі уточнення. Йде шостий місяць епідемії, є більше досвіду, і ми розуміємо, що ще треба додавати для захисту населення від біологічних загроз, таких як COVID-19", - повідомив нардеп.

Читайте також: Жорсткий карантин в Україні - в "Слузі народу" попередили про наслідки

Популярні відео

За його словами, на сьогодні "збільшується з ковідного фонду фінансування на закупівлю ще більших потужностей для державних лабораторій, на закупівлю тест-систем".

"Це збільшення потужності лабораторій, щоб зменшити черги і очікування… Плюс будуть залучатися за державний кошт приватні лабораторії. Минулого тижня уряд виділив за дорученням президента додаткові гроші, щоб держава могла сплачувати за ту роботу приватним лабораторіям, щоб зменшувати черги", - сказав Радуцький.

Також нардеп анонсував створення додаткової "гарячої лінії":

"На сьогодні є пряма телефонна лінія 1577 Національної служби здоров'я, куди люди з усієї країни можуть звертатися. Але, у зв'язку з тим, що сьогодні ще більша кількість хворих, людей, які будуть звертатися на гарячу лінію, стає більше. Тому ця постанова вимагає відкрити ще одну вседержавну телефонну лінію, куди люди зможуть звертатися. На цю лінію зможуть звертатися не лише хворі, а й державні службовці, головні лікарі, керівники місцевих органів влади, в яких можуть виникати організаційні питання щодо алгоритму боротьби з цією проблемою".

Читайте також: "Буде величезна смертність": лікар шокував заявою про лікування коронавірусу

Нагадаємо, що постанова Верховної Ради також передбачає створення національного штабу по боротьбі з епідемією коронавірусу на чолі з президентом Володимиром Зеленським.

Джерело Україна 24 Теги