Здати тест на COVID-19 багато охочих - епідеміологиня попереджає про небезпеку

Людмила Мухарська вважає, що варто уникати скупчення людей

Здати тест на COVID-19 багато охочих - епідеміологиня попереджає про небезпеку

Біля однієї з лабораторій у Києві спостерігаються великі черги з охочих здати ПЛР-тест. Тест у даній лабораторії коштує 715 гривень, за словами людей, це дешево, в інших місцях ціна сягає 2000 грн. Люди стоять з самого ранку і по кілька годин. Багато з симптомами, схожими на коронавірусну хворобу, проте соціальна дистанція не дотримується.

Ситуацію в ефірі каналу "Україна 24" прокоментувала лікарка-епідеміологиня Людмила Мухарська.

"Зараз дуже ризиковано знаходитися в тих місцях, де є скупчення людей, бажано їх уникати. Але разом з тим треба сказати, що призначення, чи потрібно робити тест людині, чи ні, повинен давати лікар. Тому в будь-якому разі потрібно звернутися до сімейного лікаря, як це передбачено порядком надання медичної допомоги, і вже він визначить, чи потрібно здавати тест. Бо людина може прийти в той момент, коли тест зовсім не потрібен, коли немає, наприклад, антитіл, якщо це тест ІФА, або коли людині не потрібно визначення наявності вірусу методом ПЛР", - сказала Мухарська.

Читайте також: Тести на коронавірус: лікарка вказала на серйозну проблему

Популярні відео

З приводу термінів звернення для ІФА-тесту Мухарська відповіла, що все залежить від того, які саме антитіла потрібно визначити.

"Є антитіла, які починають вироблятися в організмі на п'ятий день з початку захворювання й показують, що захворювання в активній стадії. Антитіла G з'являються значно пізніше, вони тримаються три місяці, а, можливо, й більше, це ще встановлюється. Вони показують, що людина перехворіла", - сказала Мухарська.

Читайте також: "Великого сенсу немає": відома лікарка здивувала заявою про тести на коронавірус

Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів, що українські виробники ПЛР-тестів на коронавірус створять багатокомпонентну ПЛР-тест-систему, яка, окрім COVID-19, дозволить визначити наявність інших інфекцій.

Джерело Україна 24 Теги