Рекорди коронавірусу: інфекціоністка пояснила, що не так зі статистикою по ліжках

На думку лікарки, швидко розгорнути опорні пункти для допомоги важкохворим не вийде

Рекорди коронавірусу: інфекціоністка пояснила, що не так зі статистикою по ліжках

Верховна Рада ухвалила постанову про заходи протидії епідемії коронавірусу, відповідно до якої, зокрема, передбачається перепрофілювання медзакладів у спеціалізовані госпіталі для лікування коронавірусу. Інфекціоністка Ольга Кобевко вважає, що опорні пункти для лікування повинні бути спеціалізовані, й швидко обладнати їх не вийде.

Про це вона сказала в ефірі каналу "Україна 24".

"Опорні пункти повинні бути спеціалізовані. Коли критичні пацієнти є, ти розумієш, що повинні бути спеціалізовані засоби допомоги, і ніяке розгортання на стадіонах, школах або що у нас передбачається, не допоможе таким пацієнтам. У першу чергу потрібне забезпечення для допомоги. В першу чергу резерви, медичні ресурси, руки медиків, знання й досвід, і друге - засоби допомоги", - сказала інфекціоністка.

Читайте також: 91-річний Філарет про перенесений коронавірус: Страху не було ніякого 

Популярні відео

За словами Кобевко, на обладнання таких пунктів для допомоги важкохворим потрібен час.

"Наприклад, сьогодні вночі у нас був дуже важкий критичний пацієнт, який змушений був залишатися у нас в інфекційному відділенні у зв'язку з тим, що в реанімації немає місць. Такі пункти мають бути передбачені саме із засобами допомоги. Швидко обладнати їх для допомоги середнім і важким пацієнтам не вийде. А легкі знаходяться на амбулаторному лікуванні", - сказала Кобевко.

Читайте також: "Підключаться грип та ГРЗ": озвучено тривожний прогноз щодо коронавірусу в Україні

Також, на її думку, робити акцент на кількості ліжок при інформуванні щодо статистики захворюваності не має сенсу.

"Не потрібно на цьому акцентувати, бо не має значення, де буде поставлене ​​це ліжко, якщо до нього буде правильно підведено кисень і біля нього буде фахівець, який зможе правильно надати допомогу. Тобто юридично кількість ліжок не має значення. Я не знаю, чому високопосадовці роблять на цьому акцент, ліжка можна розміщувати де завгодно", - сказала Кобевко.

Лікарка зазначила, що "медики виснажені фізично й морально", є повторно інфіковані, і закликала всіх сприяти медпрацівникам і підтримувати їх.

Нагадаємо, постанова парламенту, прийнята 20 жовтня, передбачає створення Національного штабу з протидії коронавірусу на чолі з президентом Володимиром Зеленським. Також передбачається масове тестування українців і запуск багатоканальної цілодобової телефонної лінії для консультацій і невідкладної допомоги.

 
Джерело Україна 24 Теги