Філарет розкритикував томос: Це відхід від чистоти православ'я

За словами Філарета, Україна отримала не той томос, на який розраховувала

Філарет розкритикував томос: Це відхід від чистоти православ'я

Почесний патріарх Православної церкви України, патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що томос про автокефалію ПЦУ порушує чистоту православ'я.

"Я дійсно звернувся не визнавати. Жодна церква, незважаючи на те, закликаю я чи ні, цей томос не визнає. Вже пройшло майже два роки, і жодна церква, крім тих, хто спочатку визнали, не визнають. Чому? Тому що в цьому томосі закладено відхід від чистоти православ'я. Він полягає в тому, що Константинопольському патріарху цим томосом надається не тільки першість честі, а й першість влади в православ'ї. А це вже свого роду папство в православ'ї. Ми православні чи католики? Ми православні, всі церкви рівні, і немає жодної, яка мала б більшу владу, ніж інші. А в цьому томосі це закладено", - заявив Філарет.

Читайте також: 91-річний Філарет про перенесений коронавірус: Страху не було ніякого

Популярні відео

За його словами, православна церква, якщо вона хоче зберегти чистоту, не повинна визнавати томос.

"Я про це говорив з самого початку, коли з'явився томос. А з'явився він для нас несподівано, ми не чекали такого томосу. Якого томосу ми чекали? Ми чекали томосу такого, який мають всі інші православні церкви. А так звана ПЦУ не має такого томосу, так як поставлена в залежність від Константинопольського патріарха. Тому з самого початку я відійшов від ПЦУ", - пояснив він.

Читайте також: "Нічого ганебного": Філарет розповів, як співпрацював з КДБ

Нагадаємо, почесний патріарх ПЦУ Філарет також заявив в ефірі телеканалу "Україна 24", що ПЦУ отримала томос завдяки допомозі та впливу США.

Джерело Україна 24 Теги