Російську вакцину від COVID-19 не можна купувати — лікар назвав дві причини

Лікар розповів, що не так з російськими вакцинами від коронавірусу

Російську вакцину від COVID-19 не можна купувати — лікар назвав дві причини

Чи може Україна купувати російську вакцину від коронавірусу, розповів лікар-анестезіолог, доктор медичних наук Сергій Дубров в ефірі каналу "Україна 24".

"Цю вакцину у жодному разі не можна купувати. По-перше, в Росії зареєстровано вже дві вакцини від коронавірусу й третя вже анонсована. На початку вересня група експертів з Італії, США та інших розвинених країн написала у відомому фаховому журналі Lancet відкритий лист розробникам російської вакцини щодо можливої ​​підтасовки даних. На думку експертів, деякі цифри в документах були абсолютно однакові, що малоймовірно", — сказав він.

Читайте також: Можемо створити, але є проблеми - в НАНУ відповіли щодо української вакцини

Популярні відео

Експерт назвав другою причиною - непроведення основної фази клінічних досліджень для російських вакцин.

"Друге, що, на мій погляд, важливо, - і вакцина "Супутник V", і вакцина "ЕпіВак-Корона", зареєстровані в РФ, не пройшли третьої фази клінічних досліджень. Відповідно до міжнародних правил проведення клінічних досліджень, реєстрація будь-якого препарату на фармацевтичному ринку можлива тільки після третьої клінічної фази. Причому важливо, що саме під час третьої фази до 50% нових препаратів внаслідок тих чи інших побічних ефектів, небезпеки використання відсіваються і не реєструються.

Жодна з двох російських вакцин не пройшла головної фази клінічних досліджень. Тому такий препарат за стандартами ЄС, нашої країни не може використовуватися й не може бути зареєстрований", — сказав він.

Раніше лікар-інфекціоніст Вадим Арістов виступив за закупівлю Україною російської вакцини від коронавірусу, якщо вона доведе свою ефективність.

Джерело Україна 24 Теги