Це геноцид проти свого народу — ексміністр про міру адаптивного карантину

Борис Колесніков висловився про заборону продажу залізничних квитків у червоні зони

Це геноцид проти свого народу — ексміністр про міру адаптивного карантину

"Укрзалізниця" припиняє продаж квитків і висадку пасажирів в червоних зонах карантину. Це рішення прокоментував в ефірі каналу "Україна 24" ексвіцепрем'єр-міністр, ексголова Міністерства інфраструктури, бізнесмен Борис Колесніков.

"Ця новина шокуюча. Це справжнісінький геноцид проти українського народу. Залізниця — це не єдиний спосіб дістатися. І при дотриманні всіх норм особистої гігієни та захисту залізниця нічим не відрізняється від автомобільного транспорту, тобто автобусів та інше. Це ніяк не вирішує проблему, це доставляє людям незручність", — заявив він.

Читайте також: Рада розгляне невідкладні заходи щодо боротьби з коронавірусом: нові подробиці

Популярні відео

Колесніков порахував економічний ефект від такої заборони.

"З точки зору економіки, якщо касир, припустимо, отримує 10 тисяч грн плюс податки, це - 5 тисяч. Значить три касири в три зміни, якщо цілодобово працюють в будівлі вокзалу, плюс один вихідний — 60 тисяч грн доходів на одну станцію. Це одна восьма частина зарплати члена наглядової ради "Укрзалізниці" і всіх інших нероб, які отримують в главку УЗ сотні тисяч грн на місяць... при тому що машиніст отримує 12 тисяч грн на місяць. Тому економічно тут говорити нема про що", — сказав він.

Читайте також: Посилення карантину в Україні: як живуть міста в "червоній зоні"

На думку Колеснікова, з медичної точки зору заборона також не має сенсу.

"З точки зору медицини лікарі дали свою оцінку — це абсолютно безвідповідальна міра за принципом: ми зараз закриємо і все. І що від цього зміниться? Хтось їде до хворих родичів, комусь дітей треба відправити. Що це дає? У мене навіть коментарів немає. Я працював міністром інфраструктури, у мене в голові не вкладається, як це — заборонити продавати квитки", — заявив ексміністр.

Нагадаємо, Кабінет міністрів на засіданні 13 жовтня вирішив продовжити карантин для контролю над епідемією коронавірусу до кінця 2020 року. Крім того, в правила адаптивного карантину внесли зміни: зменшення дозволеної кількості людей на масових заходах на відкритому повітрі. Тепер в "зеленій" зоні карантину зможуть збиратися не більше 50 осіб, в "жовтій" — не більше 30 і в "помаранчевій" — не більше 20. Крім того, у всіх зонах заборонять роботу закладів харчування з 22:00 до 7:00 (в "червоній" зоні вона заборонена взагалі).

Джерело Україна 24 Теги