Будемо бачити наростання — лікарка дала тривожний прогноз щодо COVID-19

Епідеміологиня розповіла, які заходи допоможуть зупинити коронавірус

Будемо бачити наростання — лікарка дала тривожний прогноз щодо COVID-19

Рівень інфікування коронавірусом в Україні продовжить зростати. Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла лікарка-епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю Катерина Сояк.

"Лікарні переповнені, і кожен день ми бачимо наростання захворюваності. Я сподіваюся, що громадяни та політики почнуть до ситуації серйозно ставитися. Поки що ми будемо бачити тільки наростання. Як відомо, один хворий заражає чотирьох здорових, так що кількість хворих збільшуватиметься", — сказала вона.

Читайте також: Коронавірус ставить рекорди: в проблемному регіоні розповіли про ситуацію

Сояк розповіла, чи може поліпшити ситуацію розгортання польових тимчасових госпіталів для хворих на коронавірус.

"Поліпшити ситуацію це однозначно може, оскільки у нас не вистачає ліжок. Але наскільки технічно це складно зробити... це непросте завдання. Це все нешвидко і непросто, тому якщо є ресурси та фінанси, це було б зроблено, але мені здається, що було б краще упорядкувати ті лікарні, які є. Проте, оскільки не вистачає існуючих лікарень, напевно, є сенс і в тимчасових", — сказала вона.

Читайте також: Звучить дивно — лікар про нові правила карантину

Популярні відео

Експертка розповіла, які заходи можуть допомогти впоратися з епідемією.

"Ситуацію потроху покращують всі заходи в комплексі. Не можна сказати, що тільки перехід на дистанційне навчання або тільки носіння масок дало результат. Але якщо ми всіх заходів дотримуємося, звичайно вони покращують ситуацію. Однак маски сьогодні люди не всі носять, не всі носять правильно, з санобробкою є проблеми, є скупчення людей в транспорті — все це впливає негативно", — сказала вона.

Раніше лікар-інфекціоніст Андрій Алферов розповів, чи потрібно під час карантину переводити учнів і студентів на дистанційне навчання.

Джерело Україна 24 Теги