Коронавірус ставить рекорди: в проблемному регіоні розповіли про ситуацію

У Чернівецькій ОДА розповіли про ситуацію в лікарнях для хворих на коронавірус

Коронавірус ставить рекорди: в проблемному регіоні розповіли про ситуацію

На Буковині зафіксовано рекорд з захворюваності на коронавірус. Ситуацію в Чернівецькій області прокоментувала заступниця директора Департаменту охорони здоров'я Чернівецької облдержадміністрації Марія Поліщук в ефірі каналу "Україна 24".

"Ми можемо сказати, що лікарні заповнені на 50%. Тобто у нас є резерв для госпіталізації пацієнтів. Але говорячи про хворих, ми говоримо ще й про доступ до кисню, ліжка — це ще не все. Ми використовували 50%, і ще 50% точок доступні для пацієнтів, яким потрібна киснева терапія.

Якщо говорити про апарати штучної вентиляції легень і заповнювання реанімаційних відділень, то ми користуємося протоколом лікування, в якому говориться, що потрібно пацієнтів максимально довго не брати на ШВЛ, це збільшує їх шанси на виживання. Тому у нас невелика кількість апаратів ШВЛ використовується, ми частіше використовуємо кисневі маски та інші види терапії", — розповіла вона.

Читайте також: Нові правила карантину: мер міста в "червоній зоні" розповів, що відбувається

Популярні відео

Також експертка розповіла про кількість тестів на коронавірус і про показання до госпіталізації.

"Щодня у нас робиться тисяча тестів, і тільки в неділю близько 470, це пов'язано з тим, що менше сімейні лікарі відправляють на дослідження і менше пацієнтів звертається за тестуванням. Але питання в тому, що медики працюють не за тестами, а за зверненнями. Хворий та його стан є критерієм для госпіталізації. Може бути позитивний пацієнт з легким перебігом, а може бути пацієнт у тяжкому стані з невідомим статусом, і ми його госпіталізуємо", — розповіла вона.

Раніше лікар-інфекціоніст Андрій Алфьоров прокоментував нові обмеження адаптивного карантину.

Джерело Україна 24 Теги