Нові правила карантину: мер міста в "червоній зоні" розповів, що відбувається

Олександр Симчишин розповів про правила карантину в Хмельницькому

Нові правила карантину: мер міста в "червоній зоні" розповів, що відбувається

В Україні набуло чинності оновлення зон адаптивного карантину. Про ситуацію в Хмельницькому, який потрапив до червоної зони, розповів мер міста Олександр Симчишин в ефірі каналу "Україна 24".

"У Хмельницькому в останній тиждень ситуація вже стабілізувалася. У нас був сплеск в кінці вересня — перших числах жовтня, було різке зростання з декількох десятків ми дійшли до ста і більше (нових випадків коронавірусу — ред.) за добу. Але починаючи з минулого понеділка, останній тиждень ситуація стабільна. У суботу було 79 випадків і 206 одужали, вчора 40 випадків і 26 одужали. За останній тиждень одужуючих більше, ніж нових випадків, які ми виявляємо", — сказав він.

Читайте також: Звучить дивно — лікар про нові правила карантину

За словами мера, в лікарнях Хмельницького кількість пацієнтів з коронавірусом не збільшується.

"Що до медичних установ, то за останній тиждень кількість госпіталізованих і тих, кого ми виписуємо, приблизно однакова. 200-220 — це стабільна кількість госпіталізованих в наших трьох лікарнях, які приймають хворих COVID-19. Медикам, звичайно, дуже важко. Наша інфекційна лікарня з березня приймає фактично всю область, і люди дуже стомилися. Їх потрібно максимально підтримувати. Якщо не буде різкого сплеску, то ми з усім впораємося", — сказав він.

Читайте також: Коронавірус та вибори: інфекціоніст дав пораду з безпечного голосування

Також Симчишин розповів, що в місті продовжує працювати, а що закрилося.

"Хмельницький в червоній зоні, але постанова Кабміну дозволяє підходити окремо по кожному з регіонів. Нам вдалося переконати державну комісію не вводити жорсткий локдаун в Хмельницькому, і фактично вся міська економіка працює. Працює громадський транспорт, працюють дитячі садки та всі заклади торгівлі, в тому числі всі ринки, ТРЦ, заклади громадського харчування. Не працюють кінотеатри, театри, розважальні заклади. Заборонено відвідувати установи соціальної сфери та реабілітації — вони працюють, але без відвідувачів. Фактично, все нормально, місто живе далі.

Школи відсьогодні пішли на канікули. Планували з 26-го, але тут більше взяли до уваги виборчий процес. У нас в більшості шкіл розміщуються виборчі дільниці, і вирішили, щоб не було скупчень і літніх людей, і дітей. Коли вийдемо, залежить від того, як швидко все підрахують. Повинні вийти 30-го, але можемо вийти й раніше", — розповів він.

Популярні відео

Нагадаємо, лікар-інфекціоніст Андрій Алфьоров розповів, чи потрібно під час карантину переводити учнів і студентів на дистанційне навчання.

Джерело Україна 24 Теги