Демографічна криза: науковець розповів, як скоротилося населення України

У НАН України прокоментували резонансний прогноз МВФ щодо населення України

Демографічна криза: науковець розповів, як скоротилося населення України

Україна перебуває в глибокій демографічній кризі, її населення скоротилося до менш ніж 42 млн людей.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України Олександр Гладун, коментуючи прогноз МВФ, згідно з яким до 2025 року населення України скоротиться на мільйон осіб.

"У нас чисельність населення обчислює Державна служба статистики. На початок року це 41,9 млн без урахування Автономної Республіки Крим і Севастополя, але з урахуванням ОРДЛО. Скорочення населення відбувається фактично в усіх країнах Європи. Пояснення для України – ми знаходимося в системній демографічній кризі", - розповів науковець.

Читайте також: Конфлікти в суспільстві: експерт розповів, чи стали українці злішими

Популярні відео

За його словами, в Україні всі складові демографічного процесу "знаходяться в кризовому стані".

"Це перш за все низька народжуваність, смертність вища, ніж у європейських країнах, і міграційні процеси, які ми зараз не можемо навіть оцінити", - пояснив Гладун.

Раніше Міжнародний валютний фонд оприлюднив прогноз, згідно з яким населення України до 2025 року скоротиться на 1 млн осіб і складе 40,7 млн.

Читайте також: В Україні змінять офіційний вік молоді – в Раді розкрили деталі

Нагадаємо, раніше завідувачка відділу досліджень демографічних процесів та демографічної політики Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи НАН України Ірина Курило в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, що населення України стрімко старіє.

Джерело Україна 24 Теги