"Буде величезна смертність": лікар шокував заявою про лікування коронавірусу

Антибіотики можуть серйозно ускладнити перебіг хвороби

"Буде величезна смертність": лікар шокував заявою про лікування коронавірусу

Лікування антибіотиками при захворюванні на коронавірус може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям, а від антибіотикорезистентності вмирає не менше людей, ніж від COVID-19.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів лікар-реаніматолог з Ізраїлю Борис Бриль.

"Я не розумію, для чого в країнах пострадянського простору видають антибіотики, коли у всіх медичних рекомендаціях у країнах, вибачте, з більш розвиненою медициною це давно вже не дається. Дослідження показали, що дача антибіотиків погіршує перебіг, і профілактична дача антибіотиків, образно скажу - це профілактично ногу відрізати, щоб потім саркоми не було - окрім того, що в окремих випадках при COVID-19 приєднається бактеріальна інфекція, то буде набагато складніший перебіг", - розповів лікар.

Читайте також: Російські вакцини вже везуть в Україну - відомий лікар

Популярні відео

За його словами, антибіотикорезистентність, яка розвивається при лікуванні антибіотиками, несе величезні ризики.

"Та кількість антибіотикорезистентності, яку отримають ті країни, які видають зараз наліво і направо антибіотики - це буде величезна смертність, ще вища, ніж COVID-19 погубить. Для порівняння - в розвинених країнах на 2019 рік 700 тис. людей померли від антибіотикорезистентності. Це тільки в розвинених країнах! Тобто це можна порівняти зі смертністю від COVID-19", - пояснив Бриль.

Читайте також: "Ризик величезний": лікар пояснив, коли маска не врятує від коронавірусу

Раніше доктор медичних наук, професор, кардіохірург Борис Тодуров в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що для лікування коронавірусу немає єдиних стандартів.

Джерело Україна 24 Теги