В Україні з'являться нові тести на коронавірус - в МОЗ розкрили деталі

Головний санлікар Віктор Ляшко розповів про ситуацію з ПЛР-тестами в Україні

В Україні з'являться нові тести на коронавірус - в МОЗ розкрили деталі

Українські виробники ПЛР-тестів на коронавірус створять багатокомпонентну ПЛР-тест-систему, яка, крім COVID-19, дозволить визначити наявність інших інфекцій.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Читайте також: Є два шляхи - санлікар Ляшко про боротьбу з коронавірусом в Україні

Популярні відео

Коментуючи ситуацію з ПЛР-тестами в Україні, Ляшко розповів:

"Сьогодні в Україні три вітчизняні виробники ПЛР-тестів продають свою продукцію в наші лабораторії, які проводять тестування. Якщо мова йде про наші академічні розробки, ми декілька разів зустрічалися саме з виробниками цих розробок. Ми оцінювали їхні тест-системи. Ми досягли такого консенсусу, що вони на своїй базі робитимуть багатокомпонентну ПЛР-тест-систему на п'ять інфекцій. Буде коронавірус, грип "А", "Б"... Ми домовились і дали замовлення для академії медичних наук про кількість таких тест-систем, які нам потрібні для дозорного нагляду за грипом і грипоподібними захворюваннями".

Читайте також: Смертність від коронавірусу в Україні — заступник міністра не виключив страшну цифру

Нагадаємо, лікарка-інфекціоністка Тетяна Логінова в ефірі телеканалу "Україна 24" заявила, що лише 70% ПЛР-тестів правильно визначають захворювання на коронавірус COVID-19.

Джерело Україна 24 Теги