Потрібно приймати норму якомога раніше — лікар про питання від Зеленського

Онколог розповів, для чого використовуються канабіноїди в медицині

Потрібно приймати норму якомога раніше — лікар про питання від Зеленського

Серед запитань від президента Володимира Зеленського, на які українці відповідатимуть під час місцевих виборів 25 жовтня, є пункт про легалізацію канабісу в медичних цілях. Наскільки своєчасно займатися цим питанням, розповів онколог Андрій Гардашніков в ефірі каналу "Україна 24".

"На мою думку, це (норму про дозвіл використання медичного канабісу - Ред.) потрібно було приймати якомога раніше, тому що, чим більше часу проходить, тим більше страждають пацієнти. Але, чи правильно це робити у вигляді референдуму, у мене питання. Це не дуже нормально, це абсурдно виглядає, якщо ми будемо на референдумі вирішувати, чи проводити пацієнтам хімієтерапію", — сказав він.

Читайте також: Опитування від Зеленського: в "Слузі народу" і "ЄС" посперечалися про одне з питань

Популярні відео

Лікар пояснив, як канабіс працює в організмі.

"Якщо ми говоримо про використання канабіноїдів у медичних цілях, у них є ряд показань. В онкології це боротьба з нудотою та блювотою, викликаною хімієтерапією або променевою терапією. Також він має велике значення для так званого нейропатичного болю.

Якщо ми говоримо про неонкологічні тяжкі захворювання, він може застосовуватися як протисудомний препарат для лікування нападів епілепсії, також може застосовуватися для лікування хвороби Альцгеймера, Паркінсона, при посттравматичному синдромі й так далі. Ця група препаратів довела свою ефективність, і лікарі повинні отримати можливість лікувати ними пацієнтів", — сказав він.

Читайте також: "Слуга народу" Качура відповів на "5 запитань Зеленського"

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський запропонував п'ять запитань, на які українці дадуть відповідь під час Всеукраїнського опитування 25 жовтня. Запитання такі. 1. Чи підтримуєте ви ідею довічного ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах? 2. Чи підтримуєте ви створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей? 3. Чи підтримуєте ви скорочення кількості народних депутатів до 300? 4. Чи підтримуєте ви легалізацію канабісу в медичних цілях — для зменшення болю у важких хворих? 5. Чи підтримуєте ви право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, для відновлення її державного суверенітету і територіальної цілісності.

Джерело Україна 24 Теги