У лікарнях для COVID-19 зайнято більше половини ліжок — Степанов назвав цифри

Міністр охорони здоров'я розповів, яка ситуація з лікарнями по регіонах і що робити хворому для госпіталізації

У лікарнях для COVID-19 зайнято більше половини ліжок — Степанов назвав цифри

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов розповів в ефірі каналу "Україна 24" про заповнювання лікарень пацієнтами з коронавірусом.

"Якщо ми говоримо про Київ, на сьогодні 67% ліжок зайнято з 2780. Зараз по Україні введено в дію 35 150 ліжок. Загальна кількість ліжок, яку ми можемо ввести під лікування коронавірусу — 52 тисячі.

Ми можемо скільки завгодно вводити ліжок, але нам може не вистачати лікарів. Саме тому ми наполягаємо на жорсткому дотриманні правил щодо карантину. Лікарів вистачає, зрозуміло, що вже лікують не тільки інфекціоністи, а й лікарі інших спеціальностей", — сказав він.

Читайте також: Можемо створити, але є проблеми — в НАНУ відповіли щодо української вакцини

Популярні відео

Міністр розповів, яка заповненість лікарень у регіонах.

"Є напружена ситуація щодо заповненості ліжок у регіонах. Потрібно розбиратися в кожному конкретному випадку. В Одеській області, наприклад, загальна кількість відведених ліжок близько 1,5 тисячі, і сьогодні вранці там 64% було заповнено. Треба дивитися по конкретних лікарнях. Ми розбираємося з кожним конкретним випадком, тим більше, коли звертаються журналісти, але дуже часто деякі факти перекручують", — сказав він.

Читайте також: "Нам треба дожити до квітня": інфекціоністка зробила сумний прогноз про майбутнє України

Також Степанов розповів, що робити людям з симптомами коронавірусу, якщо вони не можуть додзвонитися сімейногму лікарю.

"Система надає допомогу, якщо є показання, людину госпіталізують. Ми максимально активізували місцеву владу, щоб у них кваліфіковано працювала гаряча лінія. Іноді дійсно неможливо додзвонитися сімейному лікарю. Обов'язково дзвонити на гарячу лінію або на гарячу лінію Міністерства охорони здоров'я", — сказав він.

Раніше Степанов розповів, чи буде в Україні введено посилення карантину.

Джерело Україна 24 Теги