Можемо створити, але є проблеми - в НАНУ відповіли щодо української вакцини

Сергій Комісаренко розповів, що в Академії наук України працюють над створенням вакцини

Можемо створити, але є проблеми - в НАНУ відповіли щодо української вакцини

Україна може створити власну вакцину від коронавірусу COVID-19, але проблема в тому, що запустити у виробництво вона її не зможе.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповів академік Національної академії наук Сергій Комісаренко.

"Ми можемо створити вакцину, як, наприклад, кухар на кухні готує торт. Але потім цей торт потрібно зробити в кількості 80 млн таких же зразків при дотриманні всіх умов контролю якості. Так і вакцина. Чи готова наша фармацевтична промисловість випустити вакцину? У мене великі сумніви. У нас немає геномного центру, ми не маємо права працювати з вірусами, у нас немає референс-лабораторій третього рівня біобезпеки, у нас немає біотехнологічного центру, який би займався масштабуванням виробленого в лабораторії для масового виробництва. Ми можемо тільки створити, а не випускати", - сказав академік.

Читайте також: "Треба дати вченим шанс": голова МОЗ про українську вакцину від коронавірусу

Популярні відео

Як негативний приклад Комісаренко привів розробку вітчизняних тестів.

"Сумний приклад того, як в Інституті молекулярної біології НАНУ розробили тест-діагностику, який був навіть введений у дію указом президента від 13 березня. Але так нічого й не було профінансовано, в результаті цей тест так і не був впроваджений. Ми можемо створити вакцину, ми зараз над нею працюємо, але чи буде вона впроваджена - це зовсім інше питання", - сказав Комісаренко.

Читайте також: Нам показують не ті цифри - Гордон про статистику коронавірусу в Україні

Нагадаємо, раніше лікарка-інфекціоністка Тетяна Логінова в ефірі телеканалу "Україна 24" заявила, що тільки 70% ПЛР-тестів правильно визначають захворювання на коронавірусну інфекцію COVID-19.

Джерело Україна 24 Теги