Потрібні жорсткі заходи - голова МОЗ розповів, чи буде посилення карантину

Необхідно відмовитися від концертів і походів до ресторанів після 22:00, вважає Максим Степанов

Потрібні жорсткі заходи - голова МОЗ розповів, чи буде посилення карантину

Питання локдауну в Україні не розглядається, проте потрібні значно жорсткіші карантинні заходи проти коронавірусу COVID-19.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Ми не розглядаємо питання локдауну, щоб не наводити якийсь такий жах. Водночас, виходячи з ситуації, яка є, я повністю віддаю собі таку відповідь, в якій ситуації ми перебуваємо, і що нас чекає попереду. І те, що у нас відбувається за кількістю хворих, щодо тяжкості перебігу хвороби, передбачає, що нам потрібні жорсткі заходи. Жорсткі в міру, я маю на увазі", - сказав міністр.

Читайте також: "Школи можуть стати заручницями ситуації": експерт про канікули через карантин

Популярні відео

За словами міністра, необхідно зменшити навантаження на медичні установи.

"Ми повинні відмовитися від концертів, будь-яких заходів з великою кількістю людей, від ресторанів після 22:00. Ми точно знаємо, що якщо ми будемо використовувати будь-яку найменшу зачіпку щодо розірвання цього ланцюга передачі хвороби - ми зменшимо кількість хворих, і, як наслідок, - зменшимо навантаження на медичну систему. У нашій медичній системи є межа - 52 тис. ліжок. Зараз майже 21 тис. ліжок зайняті. Темпи зростання одночасного перебування хвороби за тиждень - плюс 3 тис.", - сказав Степанов.

Читайте також: Карантинний скандал з Поляковою: лікар дав оцінку

Також міністр назвав "дві складових" боротьби з пандемією.

"Перше - безпосередня робота фахівців, лікарів. Друге - протиепідемічні заходи. Якщо ми не будемо їх виконувати - одне без іншого не працює. Наші лікарі як ніколи потребують підтримки, і найкраща підтримка - це не флешмоби, це просто дотримуватися правил безпеки, щоб зменшити навантаження на лікарів", - сказав Степанов.

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" екс-міністр охорони здоров'я Олег Мусій висловив думку, що карантин триватиме весь 2021 рік, і, можливо, він буде пов'язаний і з іншими інфекціями.

Джерело Україна 24 Теги