"Треба дати вченим шанс": голова МОЗ про українську вакцину від коронавірусу

Максим Степанов поділився амбітними планами

"Треба дати вченим шанс": голова МОЗ про українську вакцину від коронавірусу

Україна має відновити виробництво власних вакцин, принаймні три вітчизняних виробники мають відповідні потужності. В неблизькій перспективі можливе навіть створення української вакцини від коронавірусу.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Я стверджую, що ми обов’язково маємо створити своє виробництво вакцин. Україна повинна мати повне забезпечення своїми вакцинами. Цей шлях не швидкий, це неможливо зробити за півроку, але наші виробники готові. Принаймні три виробники, з якими ми розмовляли, мають відповідні потужності, щоб виробляти вакцини", - заявив він.

Читайте також: Голова МОЗ назвав ціну вакцин від коронавірусу

Степанов уточнив, що йдеться про "вакцини, якими ми користуємося постійно" – проти дифтерії, кору, правцю тощо. За його словами, це питання біобезпеки.

"COVID-19 показав, що ми повинні мати власне виробництво. Навіть якщо це на першому етапі буде дорожче. (Ці три компанії – ред.) говорять: ми готові це створювати, дайте нам будь ласка держзамовлення на кілька років вперед. Я вважаю, що це треба робити. Думаю, депутати це точно підтримають", - заявив голова МОЗ.

Коментуючи ситуацію з вакциною від коронавірусу, Степанов зазначив:

"Ми приєдналися до глобальної ініціативи COVAX. Ця ініціатива створила відповідний альянс щодо доступу до вакцини... Нам уже підтвердили, що ми можемо розраховувати на 20% від кількості населення України, тобто на 8 млн доз у рамках цього альянсу. Окрім цього альянсу ми ведемо переговори з усіма основними світовими виробниками вакцини. Звичайно, велика черга на цю вакцину".

Читайте також: Російські вакцини вже везуть в Україну - відомий лікар

Щодо можливості створення української вакцини від коронавірусу, міністр сказав:

"Ми повинні мати своє виробництво, нам треба дати нашим науковцям шанс, у нас талановиті люди, і у нас будуть можливості виробляти… Починати з цих вакцин (закордонних – ред.), але водночас, може не так швидко, розраховувати і на вакцину від коронавірусу в Україні".

Популярні відео

Нагадаємо, народний депутат з фракції "Слуга народу" Михайло Радуцький в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що Україна у 2021 році зможе отримати вакцину від COVID-19. За його словами, уряд планує закупівлю 7,5 млн доз вакцини.

Теги