Заробітчани як і раніше потрібні - експерт розповів, скільки отримують у Польщі

На думку Василя Воскобойника, масовий відтік робочих рук не загрожує Україні, але проблема в тому, що їдуть найактивніші

Заробітчани як і раніше потрібні - експерт розповів, скільки отримують у Польщі

Ситуація з українськими трудовими мігрантами в Європі не зазнала змін, вони там як і раніше затребувані й отримують заробітну плату значно вищу, ніж в Україні.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

"Ситуація не змінюється, українські трудові мігранти потрібні в Європі саме через те, що там демографічна криза, постійно не вистачає робочих рук. Наприклад, в Польщі близько 270 тис. осіб втратили роботу, але в службі зайнятості зареєструвалося всього 45 тис. Решта, з урахуванням того, що в Польщі є соціальна допомога, не поспішають. Замість них польські роботодавці воліють брати українців.

З наступного року в Польщі мінімальна зарплата зросте на 200 злотих, або на 1,5 тис. гривень, і це суттєвий виклик для наших роботодавців, які навряд чи зможуть так оперативно реагувати", - сказав експерт.

Читайте також: Робота за кордоном: з'явилася важлива новина для українських заробітчан

Популярні відео

На думку Воскобойника, відсоток заробітчан серед громадян України невеликий, і це не загрожує тим, що держава залишиться без робочих рук.

"В цілому ситуація зараз така, що приблизно 13-16% - той пласт населення, який постійно залучений в трудову міграцію. Левова частка нікуди не збирається їхати, вони залишатимуться тут і чекатимуть, коли створять робочі місця з великою зарплатою. Проте, якщо подивитися на дані Держстату, майже 40% українців отримують зарплату в розмірі до 7 тис. грн", - сказав Воскобойник.

Читайте також: Заробітчани переказали в Україну мільярди: економіст озвучив цифру

На думку експерта, проблема в тому, що їдуть найактивніші люди, які могли б щось змінити в Україні.

"Люди, які їздять, будуть продовжувати, оскільки, якщо людина може розраховувати на мінімальну зарплату в Польщі 750 доларів, а з прийдешнього року 800, навряд чи вона погодиться на 250 доларів в Україні. Люди хочуть більше заробляти, щоб забезпечити сім'ї. Їдуть найпрацездатніші й амбітні, і, незважаючи на їх невеликий відсоток, це загрожує нашому розвитку", - сказав Воскобойник.

Нагадаємо, раніше колишній віцепрем'єр-міністр, бізнесмен Борис Колесніков в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про проблеми відтоку українського населення за кордон.

Джерело Україна 24 Теги