Скандальна заява "слуги народу" про вакцину з Росії: Радуцький дав оцінку

Михайло Радуцький пояснив, навіщо потрібні нові заходи карантину і чи справляються лікарні

Скандальна заява "слуги народу" про вакцину з Росії: Радуцький дав оцінку

На нараді у президента України Володимира Зеленського в суботу, 10 жовтня, було прийнято низку рішень, пов'язаних з боротьбою з коронавірусом в Україні. Нові заходи прокоментував народний депутат від "Слуги народу", голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький в ефірі каналу "Україна 24".

"Карантин — це не лікування хвороби, карантин — це заходи, які уповільнюють навантаження на систему охорони здоров'я. Для нас найважливіше сьогодні — щоб не сталося італійського сценарію, де система охорони здоров'я "лягла" й пішла в локдаун, це ще гірше, ніж локдаун в економіці. Тому всі заходи дають можливість системі охорони здоров'я протистояти епідемії. Для лікування коронавірусу, на жаль, зараз у світі немає ліків, які лікують його безпосередньо, і немає вакцини", — сказав він.

Читайте також: Є єдина порада лікарів — Борис Колесніков про коронавірус

Популярні відео

Радуцький прокоментував заяву нардепа Олександра Качури про те, що Україна могла б звернути увагу на російську вакцину.

"Потрібно звертати увагу на вакцину, яка є в масовому виробництві, пройшла сертифікацію і визнана сертифікаційними органами в країнах з жорсткою сертифікаційною політикою. Росія не належить до таких країн, до них відносяться США, Європейський Союз, Японія, Швейцарія. Якщо ми будемо бачити, що у світі з'явилася вакцина, яка визнана саме такими країнами, тоді про це можна думати серйозно. Але поки що не існує вакцини, яка пройшла третю стадію випробувань. І зараз такі розмови не несуть нічого, окрім політичного хайпу", — сказав нардеп.

Він додав, що Україна вступила до Вакцинного альянсу і буде в першу чергу разом з іншими країнами організації забезпечена вакциною. Але прогнозів, що вакцина буде створена цього року, нема від жодної компанії, сказав Радуцький.

Читайте також: Нас реально обдурили — екснардеп про карантин

За словами депутата, кількість хворих збільшуватиметься, але система охорони здоров'я поки витримує.

"Буде понад п'ять тисяч (хворих на день - ред.). Але у Франції було більше в п'ять разів, ніж в Україні. Тому прогнозувати дуже складно, тим більше, що не тільки Україна зіткнулася з тим, що громадяни перестали дотримуватися правил безпеки.

Ще не використовувалися лікарні третьої черги, відомчі лікарні. На сьогодні, за словами глави МОЗ, система витримує навантаження, і якщо ми уповільнимо зростання, то все буде добре", — сказав він.

Нагадаємо, серед заходів, які обговорювалися на нараді у президента Володимира Зеленського, — перехід вишів і шкіл на дистанційне навчання, обмеження роботи закладів громадського харчування в помаранчевих та червоних зонах, підготовка до розгортання великих інфекційних госпіталів та інші заходи.

Раніше епідеміолог Андрій Александрін розповів, чому у вересні в Україні зросла захворюваність на коронавірус.

Джерело Україна 24 Теги